Close

Ardunio nano a zobrazení LCD

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Ardunio nano a zobrazení LCD

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Milos K a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5249
  Milos K
  Účastník

  Ahoj.Prosím o radu. Postavil jsem si malý decoder kde byl použit klasický LCD s černými segmenty. Jenže já jsem použil modrý podsvícený s bílými.A však se mi zobrazují černě. Napadlo mne je třeba asi přepsat program? Mužete mě nakopnout ve které části?

  #5253
  Aleš
  Účastník

  To je nějaké divné. Co je to za displej?
  Zkuste lcd.setInverse(1);

  #5258
  Milos K
  Účastník

  Je to podsvícený a bílým segmentem http://arduino-shop.cz/arduino-vystupni-periferie/836-arduino-display-modry-16×2-znaku.html Adruinu nano zapojený v D9 – D12. Potenciometr na kontrast zapojen a točením jen do černa segmentu a nebo nic. Znaky jinak zobrazuje ale taky černě. Je pravda že program byl psaný pro LCD http://k2jji.org/2014/09/18/arduino-base-cw-decoder/

  #5259
  Aleš
  Účastník

  Tak mi to nedalo, a displej jsem vytáhl z krabice a zapojil.
  modry displej

  Písmena jsou bílá, modré podsvícení. Když točím trimrem, tak buď zmizí, nebo jsou místo písmen bílé obdélníky. Černou tam nedostanu ať dělám co dělám.
  Já bych řekl, že ten váš displej je zralý na reklamaci. Že při výrobě udělali chybu, a místo bílého tam osadili klasický černý. Jenom podsvícení je modré.

  Attachments:
  #5261
  Milos K
  Účastník

  Taky jsem o tom přez noc přemýšlel že se tohle mohlo stát.. Pujde do reklamace. Dík moc za pomoc.

  #5262
  Milos K
  Účastník

  Tak jsem na to přišel. LCD je v pořádku. Vyměnil jsem v Arduinu program za jiný ketrý používám jinde.Přeletoval piny a LCD zobrazuje bíle tak jak má. Tak že v programu který je psán pro černé LCD musí být někde položka bud o intenzitě segmentu a nebo negativitě. Ale to fakt nevím kde a jak.

  #5264
  Aleš
  Účastník

  Tak to je zajímavé. Máte někde odkaz na ten program, který zobrazuje černě? Změnil jste knihovnu, nebo program? Docela by mě to zajímalo. Když totiž vypnete u tohoto displeje podsvícení, tak je téměř nečitelný, na rozdíl od černého displeje.

  #5266
  Milos K
  Účastník

  Ahoj ano tady je odkaz. Komunikoval jsem i s autorem který mi obratem poslal data na verzi s LCD 16×2 protože tady je verze ny LCD 20×4.. http://k2jji.org/2014/09/18/arduino-base-cw-decoder/
  V tomto programu LCD je modře podsvícený ale píše černě. Pak jsem zkusil zkušební soft LCD kde sem nastavil lcd.begin(0, 0); a LCD začalo zobrazovat pěkně bíle. Tak že LCD je v pořádku..Jenom že teď bádám kde tady v tomto programe se nastavuje tento jas protože je tam lcd.begin(colums, rows); a to jak změním sice se to bíle rozsvítí ale některé znaky se ztratí. Dnes ještě napíši autorovi a popíšu mu situaci.

  #5267
  Milos K
  Účastník

  Tak jsem přišel na problém.Je to v harvare arduinu. Nedostatečně tlačí napětí na výstupních pinech. Pokud ho vyměním za jiné které mám na jiném zařízení tak je vše v pořádku.A toto které chodí špatně se závada projevuje i na funkčním zařízení..Leda by šlo na výstupních portech ještě nastavit napětí.Pak by vše bylo v pořádku jak jsem psal o příspěvek výše.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.