Close

Attiny 85 i2v lcd IDE 1.6.7

Úvodní stránka Fórum Software Drivery Attiny 85 i2v lcd IDE 1.6.7

Označeno štítky: , , , , , ,

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel antena a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6264
    antena
    Účastník

    Zdravím,

    řešil již někdo připojení LCD 16×2 na Attiny85 přes i2c? Veškeré knihovny co jsem kde našel a implementoval do IDE 1.6.7 hlásí chybu kompilace, může mi někdo poradit, kde sehnat funkční knihovnu (našel jsem jen knihovnu, kde popisují její úpravy – bohužel nevím jak to opravit). Stavím měřič vnitřního odporu baterií Li-Pol a výsledky bych rád zobrazil na LCD. Předem dík za pomoc.

    #6271
    posjirka
    Účastník

    poradím ti jedinou věc. Kašli na ATTiny.
    Neušetříš nic, budeš se trápit s knihovnami a vymýšlet vymyšlené.
    Taky jsem touto cestou chtěl párkrát jít a vždy jsem se vrátil k ATMEGA328.
    Dost místa na cokoliv, neřešíš složitá připojení, dostatek pinů téměř na cokoliv a dostupné, hromadně používané odzkoušené knihovny.
    Nemluvím ještě o paměti typu RAM, která u ATTINY není nekonečná a rychle se zaplní.

    #6297
    antena
    Účastník

    Dík za radu, já jsem původně touto cestou chtěl jít, nicméně pro tuto konstrukci potřebuji jeden digi výstupní pin, jeden analog vstupní a dva na i2c, přijde mi to jako plýtvání,
    protože i kód zabere pár řádků. S ATMEGA328 by to bylo z tohoto pohledu knihoven jednodušší, nicméně pro jednoduchá zapojení jsou ATTiny dostačující a to je důvod dotazu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.