Close

esp8266-01 problém

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino esp8266-01 problém

Označeno štítky: , ,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #6102
    tribal.cz
    Účastník

    Zdravím, předem se omlouvám za špatnou angličtinu.
    Před časem jsem si koupil dva wifi moduly ESP8266-01. Byly koupené ve stejném eshopu. Ale ani jeden z nich nemohu rozchodit ani na dump informací SSID a heslo jsou správné. Na internetu jsem se dočetl o nutnosti aktualizovat firmware. Ale nenašel jsem postup pro linux, resp jakým softwarem provádět upgrade. Setkal se někdo s podobným problémem? Moduly by měli být v pořádku jelikož toto dělají od samého počátku, pochopím když by nefungoval jeden ale pokud toto dělají oba tak něco musí být v nepořádku.

    Předem děkuji za odpověď

    #6103
    Zbyšek Voda
    Správce

    Dobrý den,
    na jakých rychlostech jste s moduly komunikoval?
    Podle verze firmware se rychlost může lišit: 9600, 57600, 115200.

    #6108
    Aleš
    Účastník

    To je celkem běžný stav. V těch modulech je nahrané bůhví co za firmware. Podařilo se mi oživit pouze jeden poslední, který mi přišel před vánocema. Ty předchozí, (cca 5ks) jsem nerozchodil s tím, co bylo uvnitř nahrané. Je potřeba tam rovnou flashnout nějaký firmware, o kterém víš, jak funguje. Pro flashování je potřeba použít (esptool.py a odzkoušené firmware najdeš na mojí stránce http://xanadu.khnet.info/esp8266.php

    #6109
    tribal.cz
    Účastník

    Ais už vím kde je chyba vše co jsem kde našel se věnovalo nodeMcu, jinak zajímalo by mne zda lze flashovat pomocí desky una bez čipu

    #6110
    Aleš
    Účastník

    Podle mě by to jít mělo, i když jsem to nezkoušel. Já spíš už delší dobu přemýšlím, jestli by to nešlo flashovat tak, že by se vytvořil jednoduchý prográmek do Arduina, který by převáděl data z TX0 a RX0 na TX1 a RX1 (u MEGA) nebo z TX0 a RX0 na Software.serial (u UNA), a flashovat to tímto způsobem. Ale ještě jsem na to neměl čas

    #6111
    tribal.cz
    Účastník

    No zítra to skusím a dám echo. Dst možná napíšu článek snad to pomůže i někomu jinýmu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.