Close

Modul 433 MHz

Úvodní stránka Fórum Hardware Arduino Modul 433 MHz

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel lukbe a poslední změna proběhla před 8 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3654
  lukbe
  Účastník

  Dobrý den, najde se tady někdo, kdo by mi poradil s menším problémem.
  Zde je program pro vysílací a přijímací modul s arduinama https://www.dropbox.com/sh/xh4gozx9z1e99ex/AADLfYeh7bN4FJFNJdmKR2ESa?dl=0

  A problém mám takový že mi přenos funguje pouze pokud hodnoty z dht22 čtu do int, pokud chci načíst do float (jako desetinná čísla) a i na příjmu to přijímám jako float tak příjmu pokaždé nuly.

  Ještě jsem zkoušel sprintf(Msg, „%d, %d, %d“, humidity, temperature, tlak); a místo %d dát %f a stejnak I na příjmu ale i tak jsem přijal nulové hodnoty.

  Prosím poraďte, děkuji.

  #3692
  Aleš
  Účastník

  Ty vaše soubory z dropboxu nejdou stáhnout. Ale pokud se dobře pamatuju z pokusů s tímto modulem, tak umí odesílat jenom čísla. Takže myslím, že se to dělá tak, že hodnotu vynásobíte 100, převedete na int, odešlete, a v přijímači opět vydělíte 100.

  #3693
  lukbe
  Účastník

  Zde nový odkaz https://www.dropbox.com/sh/xh4gozx9z1e99ex/AADLfYeh7bN4FJFNJdmKR2ESa?dl=0

  Jinak děkuji za myšlenku zní to dobře a určitě to bude fungovat….

  #3694
  lukbe
  Účastník

  Takže teď tu hodnotu teda výčtu z dht22 do float, vynasobim 100 a potom na char pomocí dtostrf? A na přijímací straně, příjmu char a do float jak pomoci atoi ?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.