Close

MP3 přehrávač ovládaný přes http

Úvodní stránka Fórum Vaše projekty Arduino MP3 přehrávač ovládaný přes http

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #9058
  koldavideo
  Účastník

  Dobrý den,
  asi bych měl podotknout že jsem zatím jen začátečník. Potřeboval bych trošku nasměrovat. Chtěl bych vytvořit zařízení připojené k síti (takže arduino plus ethernet shield), které by mi přehrálo určitý mp3 soubor na základě přijatého příkazu po sériové lince( https://www.aliexpress.com/item/YX5300-UART-Control-Serial-MP3-Music-Player-Module-AVR-ARM-PIC/32699408968.html?spm=2114.13010608.0.0.7DlN8X ) .
  Takže první problém je asi v tom, že budu potřebovat dvě sériové linky, jednu pro ethernet shield a druhou pro zasílání příkazu do mp3 modulu.
  A k čemu že to bude? V domě mám spoustu senzorů, které jsou schopny zaslat virtuální http příkaz. Takže když dojdu domů a odstřežím alarm, tento modul mi přehraje mp3 soubor s informací o poruše.
  Nevíte jestli někdo řešil nějaký mp3 přehrávač ovládaný pomocí http?
  Děkuji za návrhy.

  #9059
  Aleš
  Účastník

  Petře, Ethernet shield nebo ethernet modul W5100 používá MOSI a MISO signály, což je něco jiného, než sériová linka. I tak, kdyby bylo třeba, tak si můžeš vytvořit klidně i několik Software Serial portů.

  #9061
  koldavideo
  Účastník

  Aha jasně. Pomalinku si to dávám dohromady. Asi půjdu postupně, nejprve web server a pak mp3 modul. Moduly mám objednané, takže musím počkat než dorazí. Zatím mockrát děkuji.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.