hefi
Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
hefiÚčastník
Teď koukám, jak se to překopírovalo, za grep je mezera a normální horní apostrof, za Device také.
hefiÚčastníkJste si jistý tím portem? Suse má svůj svět, že třeba místo konfiguráku editujete šablonu, ale raději to prověřte. Do terminálu napište: „dmesg | grep ‚USB Serial Device'“ (bez těch dvojitých uvozovek). Můj výsledek na Ubuntu je:
[ 2351.663512] ftdi_sio 3-2:1.0: FTDI USB Serial Device converter detected
[ 2351.663928] usb 3-2: FTDI USB Serial Device converter now attached to ttyUSB0Moje Arduino Duemilanove by mělo být levnou náhražkou Arduino UNO. Chová se hodně podobně, má stejné vstupy, výstupy… . Takže při programování deska „Arduino Duemilanove or Diecimila“, port „/dev/ttyUSB0“, programátor „AVRISP mkll“. Váš programátor „AVR ISP“, nepoužívá se to, když chcete Arduinem programovat jiný čip? Zkuste to mé nastavení programátoru.
hefiÚčastníkZkus vlézt do BIOSu a pak nechat běžet Arduino. Pokud se restartuje, je tam nějaká HW chyba USB. Pokud je vše OK, bude to chyba nějakého SW, že třeba šťouchá do USB, jestli nemá připojené zařízení, Arduino to pochopí jako komunikaci po sériové lince, při kterém si provede Reset (je to standardní divná vlastnost Arduina).
hefiÚčastníkJe to divné. Mnohem pravděpodobnější, než HW závada, je nějaké nedorozumění na straně uživatele. Jaký je to model Arduina? Co ten program dělá (má dělat)?
Zkusil bych teď udělat program pouze blikání diodou, nic víc. Vyzkoušet, jestli bude blikat i po znovuzapojení.
Potom také zkusit Arduino píchnout místo do USB počítače do USB nabíječky na telefon. Vyloučí se tím možnost, že by nějaký SW v PC blbnul a do USB šťouchal, čímž by mačkal Reset (zahájení sériové komunikace ho způsobuje).hefiÚčastníkDovolím si přidat odkaz na vysvětlení H-můstku. Bohužel Němčina, nebo Angličtina. Německou verzi jsem viděl a musím pochválit zpracování. I u ostatních videí na tomto serveru.
Anglicky: http://homofaciens.com/technics-base-circuits-h-bridge_en_navion.htm
Německy: http://homofaciens.com/technics-base-circuits-h-bridge_ge_navion.htmhefiÚčastníkTo jako používáte pulseIn pro změření času ultrazvukového čidla?
Pokud jde o obejití neexistujícího pulseIn u malinkého Attiny, zkusil bych číst port normálně a změřit čas do jeho změny.digitalWrite(echoPin, HIGH); // vyšlu signál
unsigned long casVyslaniEcha = millis();
do
// tady nic, cekam
while(!digitalRead(inputPin)); // vykřičník neguje, takže smyčku opustí při návratu
unsigned long casLetuSignalu = millis() – casVyslaniEcha; // teď mám čas, co signál potřeboval k návratuhefiÚčastníkDíky za odpovědi.
Zkusím dát na + článku diodu, za ni měřící PIN a přes velký odpor na zem. Musím změřit, o kolik posouvá napětí. U tak malých proudů se budu pohybovat v tom koleni charakteristiky, tak uvidíme.
Alternativou by bylo dát diodu v závěrném směru paralelně k článku. Ta by žádný úbytek nezpůsobovala. Jenže když to nějaké trdlo otočí, ochráním sice procesor, ale nemohu zaručit, že mu článek ve zkratu třeba nebouchne.Ta druhá věc, vypnutí napájecího napětí, teď jsem k tomu viděl hezkou aplikaci u LM317 zdroje. Mezi vstupní napětí přes 30V a výstupní napětí regulované od 2V byla zapojena dioda v závěrném směru. Normálně zavřená. Pokud se ale odpojí napájecí napětí a kapacita na výstupu je vyšší než ta na vstupu, klesá napětí vstupu pod výstupní, otevře se dioda a vstup je „živen“ z výstupních kondenzátorů. Na elektronice zůstává pouze napětí diody 0,7V a nic se nezničí.
-
AutorPříspěvky