Close

Hack auta s Arduinem? Proč by ne…

Arduino deska pro ovládání automobilu

Do Arduino programu AtHeart se nedávno připojila nová deska M2 od společnosti Macchina. M2 je zaměřená na rozšiřování možností automobilů a v úspěšné kampani na Kickstarteru vybrala přes 140 000 dolarů. M2 je nyní možné předobjednávat.

Deska M2 se skládá ze dvou částí, je modulární a její design je velice kompaktní. Založená je na desce Arduino DUE – naleznete na ní procesor SAM3X8E Cortex-M3 MCU, USB port, slot na SD kartu, vestavěnou EEPROM paměť, LEDky apod. Dále je také deska vybavena sběrnicemi CAN (dva kanály) a LIN/K-LINE (dva kanály), díky čemuž může komunikovat s automobilem.

Malé zařízení (57 x 41 x 16 mm) je lehké použít jako součást větších projektů, nebo ho přímo připojit na port OBD2 a díky tomu tak provádět se softwarem vozidla prakticky cokoliv.

Arduino deska pro ovládání automobilu
Části M2

Díky slotu kompatibilnímu se standardem Digi XBee je možné desku rozšířit o různé bezdrátové moduly (BLE, WiFi, GSM, LTE, GPS) a připojit tak automobil k internetu, smartphonu, či přijímat GPS signál.

Arduino deska pro ovládání automobilu
M2 s připojeným bezdrátovým modulem

Zařízení je možné programovat v Arduino IDE a je kompatibilní s velkou řadou knihoven. Díky open-source přístupu je jedinou bariérou představivost kutilů.

Zaujala vás deska? Přečtěte si více na Kickstarter stránce projektu, nebo v recenzi na serveru Hackaday.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/02/21/m2-by-macchina-joins-at-heart/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Hack auta s Arduinem? Proč by ne…

Euromen
7.4.2017 at 17:26

Něco podobného bych rád také udělal. Ale pro BMW I-BUS a doplnit auto o handsfree bluetooth a jiné funkce. Výhoda je, že s I-BUS nemám přístup jinam než ke komfortním funkcím

Napsat komentář