Close

Klávesnice, kterou si můžete zcela přizpůsobit

Po dvou a půl letech práce a tuctu prototypů, Kaia Dekker a Jesse Vincent spustili kampaň Keyboardio na Kickstarteru. Keyboardio je mechanická klávesnice vytvořená pro ty, kteří potřebují klávesnici dennodenně a chtějí, aby pro ně bylo psaní prožitkem.

Jak můžete vidět na videu níže Model 01 není pouze klávesnice. Kaia a Jesse ve skutečnosti klávesnici zcela redesignovali tak, aby psaní na Keyboardiu bylo přizpůsobené anatomii rukou. Klávesnice má kvalitní dřevěnou konstrukci – v limitované verzi dokonce z mahagonu. Navíc k ní dostanete zdrojové kódy a šroubovák! Firmware verze Model 01 je klasický Arduino program, který můžete libovolně upravovat a nahrávat.

Cíl projektu – tedy 120 000$ byl splněn během několika hodin. Dnes máte ještě týden na podporu tohoto projektu.

Keyboardio je také součástí Arduino AtHeart Programu.

Založili jsme Model 01 na procesoru ATmega32u4. To je stejný procesor, jaký naleznete například v desce Arduino Leonardo. Původně jsme plánovali použít levnější ARM procesor, ale nakonec jsme se zamilovali do Arduina. Zaujala nás lehkost, s jakou může nový programátor začít vyvíjet. Kvůli jednoduchosti jsme použili Arduino jako mozek Model 01. Keyboardio můžete tedy programovat přímo z Arduino IDE.

Více se dozvíte na Kickstarter stránce projektu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/07/02/the-arduino-programmable-keyboardio-joins-at-heart-program/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář