Close

Klávesnice, kterou si můžete zcela přizpůsobit

Po dvou a půl letech práce a tuctu prototypů, Kaia Dekker a Jesse Vincent spustili kampaň Keyboardio na Kickstarteru. Keyboardio je mechanická klávesnice vytvořená pro ty, kteří potřebují klávesnici dennodenně a chtějí, aby pro ně bylo psaní prožitkem.

Jak můžete vidět na videu níže Model 01 není pouze klávesnice. Kaia a Jesse ve skutečnosti klávesnici zcela redesignovali tak, aby psaní na Keyboardiu bylo přizpůsobené anatomii rukou. Klávesnice má kvalitní dřevěnou konstrukci – v limitované verzi dokonce z mahagonu. Navíc k ní dostanete zdrojové kódy a šroubovák! Firmware verze Model 01 je klasický Arduino program, který můžete libovolně upravovat a nahrávat.

Cíl projektu – tedy 120 000$ byl splněn během několika hodin. Dnes máte ještě týden na podporu tohoto projektu.

https://www.kickstarter.com/projects/keyboardio/the-model-01-an-heirloom-grade-keyboard-for-seriou

Keyboardio je také součástí Arduino AtHeart Programu.

Založili jsme Model 01 na procesoru ATmega32u4. To je stejný procesor, jaký naleznete například v desce Arduino Leonardo. Původně jsme plánovali použít levnější ARM procesor, ale nakonec jsme se zamilovali do Arduina. Zaujala nás lehkost, s jakou může nový programátor začít vyvíjet. Kvůli jednoduchosti jsme použili Arduino jako mozek Model 01. Keyboardio můžete tedy programovat přímo z Arduino IDE.

Více se dozvíte na Kickstarter stránce projektu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/07/02/the-arduino-programmable-keyboardio-joins-at-heart-program/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář