Close

Křižíkova fontána trochu jinak

Vodní fontána s Arduinem a vysokotlakými čističi Kärcher

Kutila Niklase Roye (už jsme o něm jednou psali)  si pozvali na festival umění „Drehmoment“ ve Švábsku (jih Německa). Tento festival ale není jenom o tom, že na něj vystavovatelé přivezou své výtvory. Háček je v tom, že musejí vytvořit exponáty ve spolupráci s nějakou místní firmou za použití jejích výrobků a zdrojů. Jih a jihozápad Německa jsou známy vysokou koncentrací technologických firem, takže bylo z čeho vybírat.

Vodní fontána s Arduinem a vysokotlakými čističi Kärcher - Otevřený čistič Kärcher
Otevřený čistič Kärcher

Niklas vytvořil vodní fontánu, ve které využil (mimo jiné) osm vysokotlakých čističů od společnosti Kärcher. Výsledný exponát nazval Wasserorgel von Winnenden – Vodní varhany z Winnendenu (Kärcher sídlí ve městě Winnenden).

Vodní fontána s Arduinem a vysokotlakými čističi Kärcher - Řídicí jednotka
Řídicí jednotka

Všechno potřebné pro řízení fontány je umístěné na desce na obrázku výše. Mimo jiné zde najdeme Arduino Mega s Adafruit Music Maker Shieldem, audio zesilovač, čtečku SD karty, relé pro řízení vysokotlakých čističů a další. Zařízení je možné řídit pomocí kláves, které navrhnul sám autor s cílem vysoké odolnosti. Pokud na klávesy nikdo nehraje, přepne se zařízení po čase do režimu „upoutání pozornosti“ a začne přehrávat předpřipravené melodie z SD karty.

Více informací o projektu naleznete na blogu autora (více fotek, zdrojové soubory, …).

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/11/07/arduino-mega-controls-this-amazing-water-organ/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář