Close

Malý Arduino robot mBot se připojil k programu Arduino at Hearth

MBot Arduino robot

Nový, roztomilý, jednoduše sestavitelný robůtek mBot od Makeblock se právě připojil k programu Arduino ArHeart. Jedná se o jednoduché řešení pro děti a začátečníky, kteří se chtějí zapojit do robotiky, programování a elektroniky.

Robota je možné programovat pomocí grafického drag-and-drop prostředí mBlock (v současné době probíhá lokalizace do češtiny) založeném na Scratch 2.0. Robot umí sledovat čáru, kopat si s míčem, posouvat předměty, vyhýbat se stěnám a mnohé další. Z grafického prostředí se samozřejmě můžete přepnout i do standardního textového rozhraní, které znáte z Arduina.

Podívejte se na video z úspěšné Kickstarter kampaně:

https://www.kickstarter.com/projects/makeblock/mbot-49-educational-robot-for-each-kid?token=11e54891

mBot podporuje bezdrátovou komunikaci a je možné ho provozovat i na standardních Arduino deskách Arduino UNO, Leonardo, Nano, Mega 2560 a také na Makeblock mCore (které je založené na Arduino UNO). Hlavní deska – mCore – má na sobě barevné štítky pro jednoduché intuitivní připojení motorů a senzorů pomocí RJ25 kabelů. Díky tomu je možné věnovat více času soustředění se na zajímavé projekty, než problémům s připojením komponent.

Ke kitu jsou navíc dostupné i dva e-booky s návody zdarma, takže jsou začátky opravdu jednoduché. E-booky jsou navíc stále aktualizovány a rozvíjeny.

Na stránkách mBot také naleznete spoustu zajímavých návodů. Kupříkladu se dozvítě, jak s mBot komunikovat přes 2.4GHz bezdrátový modul.

Massimo Banzi s týmem mBot
Massimo Banzi s týmem mBot

V ČR je mBot dostupný zde.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/11/30/mbot-the-easiest-educational-robot-for-kid-atheart/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář