Close

Naučte staré spotřebiče novým kouskům s Arduinem

Arduino ovládání sporáku

Ovládání domácích spotřebičů nemusí být všem příjemné. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Tato myšlenka přivedla Rafa Ramakera a tým Autodesk Research k vytvoření systému, který vám umožní vytvořit nové ovládání pro vaše staré spotřebiče. RetroFab poskytuje i netechnicky založeným uživatelům prostředí, díky němuž mohou jednoduše upravit jejich spotřebiče (za pomoci 3D skenování, tisku a základů elektroniky).

Arduino RetroFab ovládání sporáku
RetroFab

Po nahrání 3D skenu do software můžete označit kontrolky vašeho zařízení. Systém poté nabídne možné vylepšení ovládání a vytvoří 3D model pro vytištění. Vytištěný celek v sobě poté může skrývat motory, kontrolky a další komponenty pro ovládání zařízení, které jsou řízené Arduinem. V Arduinu běží speciální  firmware, který umí ovládat motory a LEDky, stejně jako bezdrátově komunikovat přes síť.

Pomocí doprovodné mobilní aplikace se můžete bezdrátově připojit k spotřebičům a jednoduše je ovládat – ať už se jedná o starý budík nebo o domovní osvětlení. Vše o projektu si můžete přečíst na stránkách RetroFab, nebo se můžete podívat na video níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/05/retrofit-your-old-appliances-with-new-controls/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář