Close

Nechce se vám sekat trávník? Pusťte k tomu Arduino

Arduino autonomní sekačka

Inspirován filmem Honey, I Shrunk the Kids, vytvořil Blake Hodgson Arduino sekačku na dálkové ovládání a dal ji název Lawn Da Vinci.

Rám sekačky je vyrobený z ocelových profilů, kola a motor pocházejí z vozítka pro lidi s pohybovým handicapem. Napájení zabezpečují dvě 12V autobaterie zapojené do série. Ovládání probíhá přes dálkové ovládání modelového letadla.

Arduino sekačka - Elektronika
Elektronika

Řízení sekačky zajišťují dvě Arduina Pro Mini a Raspberry Pi. Jedno Arduino je použito pro ovládání motorů a přijímání signálu z ovladače, druhé pro bezpečnostní vypínače. Raspberry Pi slouží k přenosu videa z připojené webkamery do telefonu.

Arduino a Raspberry Pi jsou napájené z rozebrané nabíječky do zapalovače automobilu. Ta upravuje napětí baterií 12V na 5V.

Je několik způsobů, jak se dá vypnout motory. Můžete je vypnout bezdrátově vypnutím ovladače, stisknout tlačítko na ovladači k tomu určené atd.

Nechce se vám v létě pobíhat po zahradě se sekačkou? Podívejte se na Hodgsonův popis projektu a přes zimu si můžete sekačku postavit (GitHub, blog, Hackaday) 🙂

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/07/18/lawn-da-vinci-is-an-open-source-remote-controlled-lawn-mower/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář