Close

Nechte si poslat upozornění, že je vaše káva hotová

arduino upozornění na hotovou kávu

Když dáte vařit kávu v překapávači, je pak několik cest jak zjistit, jestli je už káva hotová. Můžete chodit přístroj každých pár minut kontrolovat, nastavit si časovač, nebo prostě jen čekat na vysněný nápoj.

Tohle se kutilovi s přezdívkou westwood moc nelíbilo a rozhodl se, že si postaví zařízení, které bude překapávač kontrolovat a dá mu vědět, až bude káva hotová. Také potřeboval, aby dalo zařízení vědět všem kolegům v kanceláři.

arduino upozornění na hotovou kávu

Autor nechtěl zasahovat přímo do elektroniky překapávače, takže použil zařízení schopné měřit proud ve vodiči bezdrátově. Po chvilce pozorování zjistil, že při přípravě kávy přístrojem protéká proud 7A po dobu 10 minut. Poté se vyšší proud objevuje periodicky, jak přístroj kávu dohřívá.

O řízení se stará deska Arduino Yún. Když dojde k detekci ukončení přípravy kávy, spustí se skript, který přes síť Hipchat všechny v kanceláři upozorní, že je káva hotová. Zařízení také uchová data o tom, v jaké fázi přípravy káva je, kdy byl přístroj v provozu apod.

První prototyp vznikl na nepájivém kontaktním poli. Poté autor vytvořil shield se dvěma konektory pro měření proudu, takže je možné měřit i například proud varné konvice.

Více informací o projektu se dočtete na serveru Imgur.

Zbyšek Voda

Napsat komentář