Close

Nový Arduino Projekt umí vizualizovat vizualizace !

Arduino Projekt Vizualizace Vizualizací

„Data transparency“ je Arduino projekt od Jiayu Liu, designérky a mediální umělkyně, se zájmem ve vizualizaci dat a interaktivním programování. Základem instalace je Arduino Mega: když osoba foukne do mikrofonu, Arduino přemění fouknutí v LED animaci a následně na osm vteřin spustí stroj na výrobu mýdlových bublin. Úkolem projektu není vizualizace něčeho konkrétního. Jeho účelem je vizualizace samotné vizualizace (ať to zní sebedivněji).

Podle mého názoru nejsou data nic jiného, než shrnutí minulosti. Potřebujeme je ale i v budoucnosti. Když se podíváme na data v počítači, vidíme něco, co už se stalo. Používáme velice důmyslné metody na zpracování a analýzu dat s jejichž pomocí pak předpovídáme budoucnost. Žijeme ve světě dat a data nám slouží jako jazyk popisující naši minulost. V mé práci jsem věnovala více pozornosti roli dat v našich životech a vztahem mezi virtuálním světem, který jsme pro zpracování dat vybudovali, a námi samotnými.

Také si myslím, že je důležitější porozumět smyslu vizualizace, než tvorba vizualizace samotné. Došla jsem k závěru, že nejlepší způsob, jak vnímat data je skrze čas. Proto cílem mého projektu není vizualizace něčeho konkrétního, ale snažím se vizualizovat „vizualizaci dat“ samotnou.

Níže se můžete podívat na video z tvorby projektu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/02/04/visualizing-data-visualization/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář