Close

Objevte úlohu barev v přírodě

Arduino výstava barev

The color Visualizer je umělecká instalace, která se pomocí zraku snaží vysvětlit, jakým způsobem jsou v přírodě barvy využité ke komunikaci mezi organismy. Druhým cílem je ukázat rozmanitost rostlinné a živočišné říše.

Návštěvníci mohou s instalací interagovat pomocí barevných strun napnutých přes pole displejů s vysokým rozlišením. Rozkmitáním těchto strun mohou objevit přes sto unikátních barevných příběhů z obrázků, videí, které se promítají před nimi. Kupříkladu červená struna odhalí, jak samci ptáků z čeledi Kardinálovitých získávají ze stravy jasně červené barvivo obsažené v jejich peří. Žlutá struna zase ukáže, jak pomáhají skvrny na leopardím kožichu této šelmě splynout se stíny ve vysoké trávě a podobně.

Strhující instalace ve tvaru válce je součástí stálé výstavy „The color of Life – Barva života“ otevřené v červnu 2015. Vznikla ze spolupráce California Academy of Sciences a společnosti Tellart. Prototyp byl vytvořen na Arduino UNO.  V současnosti je kandidátem na cenu Interaction Award jako reprezentant výborného interakčního designu.

Na videu níže vysvětluje tým tvůrců hlavní myšlenky  a cíle instalace:

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/11/12/discover-the-role-of-colors-in-nature/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář