Close

Obří křížovka se 130deskami Arduino

Arduino obří křížovka

V tomto Arduino projektu byl pravděpodobně překročen rekord v počtu dohromady komunikujících desek Arduino. 130 desek Arduino Nano, jedno Arduino Mega, 130 RFID čteček a 750 RGB LED – to vše dohromady tvoří obrovskou interaktivní křížovku!

Jak se dá předpokládat, sestavit a oživit gigantickou křížovku dá spoustu práce. Pokud byste rádi věděli, kolik přesně, tak skoro týden. Jako většina podobných projektů i tento začal důkladnou přípravou. Hlavní snahou bylo zajistit, aby do sebe mechanické díly přesně zapadaly. Poté byla veškerá elektronika řádně propojena a naprogramována. Šestý den od začátku stavby bylo vše dokončeno a umístěno v národním muzeu ve Varšavě. Na proces tvorby se můžete podívat na videu níže.

Arduino obří křížovka
Arduino obří křížovka

Každé písmenko obsahuje RFID tag. Pod políčky herní plochy se nacházejí desky, které tvoří Arduino Nano, RFID čtečka a několik RGB LED WS2812B. Vše je propojeno sběrnicí I2C s deskou Arduino Mega. Ta komunikuje s PC, které zajišťuje zobrazování průběhu hry na blízké stěně.

Neobsazená pole světélkují pouze slabě. Jakmile je na pole umístěno písmeno, to se rozzáří buďto zeleně, nebo červeně, podle toho, jestli na něj bylo umístěno správné, nebo špatné písmeno. Pokud je správně vyřešeno jedno slovo, celá herní plocha na oslavu zabliká.

Díky RGB LED se jedná o velice barevnou podívanou, která je oblíbená hlavně mezi dětskými návštěvníky, kteří se na výstavu „Anything Goes“, jejíž exponátem tento projekt je, přijeli do Varšavy podívat. Více se o projektu můžete dočíst na blogu jednoho z autorů.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/02/14/giant-interactive-crossword-puzzle-uses-over-130-arduino/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář