Close

Okay, Google. Nastartuj Jeep!

Arduino Jeep open-source

Příběh tohoto dálkově ovladatelného Jeepu začíná výměnou porušeného alarmového systému jeho majitelem, který si přezdívá wizardpc. Namísto původního Avitalu 3100L auto obohatil o nový Avital 5103L Remote Start Car Alarm. Během instalace si majitel povšiml „přebytečného“ vodiče, po jehož uzemnění se Jeep automaticky nastartuje. Jak je tedy možné, že auto poslouchá doslova na rozkaz?

Raspberry Pi 2

Po implementaci Raspberry Pi 2 bylo nutné zajistit dostatečnou sílu bezdrátového signálu – při „domácím“ parkování to samozřejmě nebyl problém, hostitelská síť zaměstnavatele ale už tak lehce dosažitelná nebyla. Wizardpc proto desku obohatil o TP-LINK TL-WN722N Wireless N150 High Gain USB Adapter.

Relé karta

Jelikož GPIO piny na Pi jsou schopny pracovat jen s velmi malými proudy a kvůli hrozícímu nebezpečí „usmažení“ alarmem se náš stavitel potřeboval pojistit instalací relé karty, která od sebe tyto dvě strany oddělí.

Pi software

Wizardpc se nestydí „přiznat“, že na vše nepřišel sám. Zveřejnil odkaz na návod, s jehož pomocí pro svůj Pi vytvořil uživatelský interface. Díky hotovému software, který využil, mu pro ovládání vozidla stačilo napsat:

<?php
system ( „gpio -g mode 4 out && gpio -g write 4 1“);
system ( „gpio -g write 4 0“);
sleep ( 1 );
system ( „gpio -g write 4 1“);
?>

Android software

Následující krok už nepředstavoval příliš velkou výzvu – klíčovou roli zde hraje aplikace Tasker spolu s pluginem AutoVoice. V Taskeru stačilo vytvořit šablonu pro nový task a propojit jej s URL výše zmíněného rozhraní. Po aktivaci hlasového pluginu se k tasku „připne“ mluvený povel k jeho aktivaci.

Arduino Jeep open source

Detailní návod na „vycvičení“ vašeho auta naleznete zde.

Kamila Ježková

Napsat komentář