Close

Ovládejte počítač gesty s Arduinem

Ovládání počítače gesty pomocí Arduina a webkamery

Různé dotykové plochy jsou super, ale nebylo by přecejen lepší pouze mávnout rukou před počítačem, který by pak na základě gesta provedl požadovaný úkol? Tento nápad stál za projektem inspirovaným mimo jiné i Iron Manem. Autorem projektu je B. Aswinth Raj.

Systém využívá Arduino Nano, které je připevněné na plastové rukavici. K Arduinu je připojený Bluetooth modul a také hallovy sensory. Ty najdeme na ukazováčku a prostředníčku a snímají magnetické pole magnetu, který je připevněný na palci. Ukazováček a prostředníček slouží jako pravé a levé tlačítko myši. Rukavice obsahuje také modrý terčík umístěný uprostřed dlaně, který slouží ke snazšímu zjištění polohy ruky a snímání gest.

Zjištění polohy ruky je možné díky webkameře a programu běžícím v prostředí Processing, který obraz zpracovává, vyhodnocuje polohu ruky a také generuje pohyby kurzoru dle polohy ruky.

Ovládání počítače gesty pomocí Arduina a webkamery - Rukavice
Rukavice

Na videu níže vidíte projekt v akci – rukavice je použitá ke kreslení rukou ve vzduchu a také k ovládání LED na Arduino Nano. Pokud vás projekt zaujal, přečtěte si více na webu autora.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/05/31/computer-gesture-control-via-webcam-and-arduino/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář