Close

Peeqo je roztomilý digitální asistent

Arduino robot komunikuje pomocí GIFů

Peeqo je robotický asistent, který zvládne stejné kousky jako Amazon Echo, a navíc je roztomilý jako postavičky od Disneyho.  Robot rozumí hlasovým povelům a odpovídá pomocí GIFů zobrazených na displeji. Jeho autorem je student univerzity v New Yorku, Abhishek Singh.

Mozek Peeqo tvoří počítač Raspberry PI 3, ke kterému je připojené Arduino. To slouží k ovládání pohybů robota a také k oznámením pomocí LED. Tělo robota je vytištěné na 3D tiskárně a najdete v něm půl tuctu servomotorů, čtyři mikrofony, NeoPixel ring (na vrcholu), kameru (na hrudi), USB repráček a LCD displej.

Arduino robotický asistent Peeqo
Peeqo

Kouzelné slovo, které robota probudí ze spánku je „Peeqo“. Pro rozpoznávání řeči používá Google Speech API a pro vytváření odpovědí API.AI. Robot umí pracovat nejenom jako digitální pomocník, ale také vám například přehraje oblíbenou hudbu ze Spotify.

Peeqo je určený lidem, kteří tráví hodně času doma a u počítače a občas potřebují nějaké rozptýlení.

To ale není vše. Autor k robotovi vytvořil i rozšíření do prohlížeče Chrome, které slouží ke zvýšení produktivity a nutí uživatele vyhýbat se během práce sociálním sítím. Jakmile robotovi řeknete, že se chcete některým stránkám vyhnout, on je pro vás zablokuje. Pokud se na zakázané stránky pokusíte připojit, obdaří vás robot rozzlobenou grimasou.

Líbí se vám Peeqo? Více informací naleznete na serveru Imgur.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/12/08/peeqo-is-a-desktop-bot-that-communicates-through-gifs/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář