Close

Postavte si vlastní pájecí stanici s Arduinem

DIY pájecí stanice s Arduinem

Stejně jako u většiny ostatních produktů, i u pájecích stanic platí, že když chcete to nejlepší, musíte sáhnout hluboko do kapsy. Po tom, co se YouTuber GreatScott! dozvěděl, že pořádná stanice vyjde i na 500$ (asi 12000 Kč), rozhodl se, že si koupí pouze pájku za asi 2500 Kč a ovládací elektroniku si sestaví sám.

Ve stanici použil Arduino Pro mini, malý OLED displej pro zobrazení zvolené teploty, toroidní transformátor a několik dalších komponent. Obal pro stanici si vytiskl na 3D tiskárně.

Více informací o projektu a jeho stavbě naleznete na webu Instructables. Další zajímavé projekty najdete také na YouTube kanálu autora.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/04/12/why-buy-a-soldering-station-when-you-can-build-one-instead/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

2 Comments on “Postavte si vlastní pájecí stanici s Arduinem

hrc
26.5.2017 at 10:55

Je až děsivé, jak šikovní lidi napájejí chytrá zapojení naprosto blbě navrženým zdrojem bez filtrace. A pak se diví, že jim procesor či jiná citlivá elektronika odejde. Prsknout 1000M kondík za 7805 bez ochranné diody, když je tam naprosto k ničemu a funguje jen jako zkrat při zapnutí, je humus. Kdyby alespoň používali doporučené zapojení výrobce… Více na http://petr-kubac.blog.cz/1204/co-je-to-dokonala-filtrace-napajeni-dil-2.

posjirka
11.5.2017 at 22:01

ty ceny mi přijdou vcelku nadsazené. Náhradní páječka stojí cca 300-500 kč.jinak samozřejmě snahu cením a člověk má radost když něco ukutí vlastníma rukama. Mnohem víc se mi ale líbí český projekt:
http://paja-trb.cz/konstrukce/mikropajka_2011.html
http://tomiweb.wz.cz/mikropajka/mikropajka.php

Napsat komentář