Close

Používejte fair reprobedny a podpořte muzikanty napřímo

Fair Speaker - férový přehrávač

Většina hudby, kterou posloucháme, pochází z běžných hudebních kanálů, které distribuují díla tisíců autorů po celém světe. Ale pouze malá část peněz, které tyto společnosti vydělají, se nakonec dostane k autorům. Tým studentů (Nicolas Armand, Inês Araújo, Mette Mørch, Monika Seyfried) Interaction Design Programme na CIID pod vedením Massima Banzi a Daria Buzzini použil Genuino MKR1000, aby implementoval streamovací službu, která bude posílat peníze interpretům přímo.

Pomocí našeho projektu jsme chtěli upozornit na zmíněný problém. Projekt jsme nazvali Fair Speaker. Ten umožňuje posluchači oceňovat interprety skladeb, zatímco je poslouchají.

Zařízení stačí připojit k napájení a můžete začít poslouchat. Poté si zvolíte, kolik si budete přát přispívat vybraným autorům. Jen takové malé porovnání s tím, kolik běžné služby dávají autorům: Spotify platí kolem 0,0003 dolaru za minutu. To znamená, že aby si interpret vydělal jeden dolar, museli byste ho poslouchat 55 hodin. Pokud vám to nepřijde fér, můžete si nastavit vlastní odměnu.

Fair Speaker si udržuje přehled o tom, jak dlouho jste posloucháním strávili a kolik peněz jste přispěli. Celý systém běží na Genuino MKR-1000, které se také připojuje k PayPal API, použitému k posílání peněz.

Jakmile doposloucháte, stačí stačí stisknout „Pay“ (zaplatit) a systém pošle peníze na službu Fair Speaker, která je poté rozešle interpretům.

Užívejte si hudbu a buďte féroví k těm, kteří ji tvoří 🙂

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/04/12/use-fair-speaker-and-donate-to-musicians/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář