Close

Přistupujte k senzorům Windows 10 přímo z Arduina.

Arduino používá senzory připojené k Windows 10

O tom, že Microsoft oznámil spolupráci s Arduinem, jsme tu už psali. Windows se stal prvním operačním systémem, oficiálně certifikovaným Arduinem a představil světu Windows Virtuální shieldy pro Arduino, které velmi zjednodušují propojení fyzického světa kolem Arduina a výpočetního výkonu Windows zařízení. Na Windows blogu se nedávno objevily další informace:

Když si nyní stáhnete Windows 10 IoT Core ve verzi Windows Insider Preview, získáte:

  1. Universal Windows Platform (UWP – univerzální Windows platforma) s podporou Arduino Wiring (knihovna pro C++, ve které se programuje Arduino)
  2. UWP podporu sběrnic, jako SPI, I2C… (pokud je deska má)
  3. Dostupnost aplikace Virtuální shieldy z Windows Store
  4. Dostupnost aplikace pro vzdálené ovládání Arduina z Windows Store

Arduino Wiring
Chtěli jsme, aby používání již existujících Arduino programů společně s Windows 10 IoT Core na podporovaných deskách (Raspberry PI 2…) bylo co nejjednodušší. Vytvořili jsme novou šablonu pro Visual Studio, která podporuje NuGet package, a také jsme celou platformu vylepšili, takže vývoj pro Windows 10 IoT Core je ještě jednodušší. Jednoduše vezměte váš kód a vložte jej do Visual Studia. Připojte komponenty na SPI, I2C, analogové převodníky, PWM a další na vašem Raspberry, nebo jiném podporovaném zařízení a spusťte program. Visual Studio udělá všechnu těžkou práci a vytvoří UWA za vás.

Jelikož je teď možné používat Arduino Wiring jako rozšíření UWP, můžete vytvořit aplikace, které kombinují Wiring, C# a XAML. To vám umožní tvořit skvělé projekty v mixed-programming módu. Krásný příklad takovéhoto projektu je vidět skoro na konci následujícího videa. Obraz z webkamery je pomocí Windows zpracován a odeslán Arduinu, které ovládá krokové motory plotteru.

Virtuální shildy
Naše technologie vám umožní používat senzory a aktuátory připojené k Windows 10 zařízení z Arduina přes USB, WiFi nebo Bluetooth. Například můžete přistupovat k akcelerometru na Windows 10 Phone, nebo obrazovce vašeho PC přes WiFi.

Aplikace Windows Virtual Shields for Arduino je nyní dostupná z Windows Store a má vylepšený workflow pro začátečníky. Toto je jediná aplikace, kterou musíte mít na vašem Windows 10 zařízení.

Vzdálené ovládání
Tato technologie umožňuje vyvíjet na Windows 10 zařízení a zároveň přistupovat k Arduinu přes USB, WiFi nebo Bluetooth. Například můžete v C# naprogramovat aplikaci pro váš mobilní telefon, která bude ovládat servo přes Arduino připojené pomocí bluetooth.

Také jsme vytvořili aplikaci, se kterou můžete prozkoumat piny Arduina bez toho, abyste museli napsat jedinou řádku kódu. Tato aplikace se jmenuje Windows Remote Arduino Experience a je dostupná z Windows Store.

Zbyšek Voda

Napsat komentář