Close

Ringo – robot pro děti s Arduinem

Robotický brouk Ringo

Ringo byl vytvořen k tomu, aby inspiroval lidi tím, že je naučí programovat. Ti pak mohou vdechnout osobnost jejich robotickému zvířátku. Ringo má na sobě spoustu senzorů, které umožňují vytvoření tisíců různých vzorců chování.

Je to jen pár dní, co na Kickstarteru úspěšně skončila kampaň robotického brouka Ringo. Znamená to, že ti co přispěli začnou dostávat své zaplacené hračky a ti co nepřispěli si je brzy budou moci objednat!

Ringo je robotický brouk, kterého si můžete naprogramovat podle svých představ. Na malé desce ve tvaru brouka naleznete překvapivě mnoho. Akcelerometr, gyroskop, 6 RGB LED, piezzo bzučák, IR vysílače a přijímač a mnohé další. Autor robota píše, že mu s tvorbou pomáhali dcera, která je v první třídě, a syn, který chodí do třetí. Cílem bylo zaujmout malé děti a naučit je něco ze světa programování.

Původně se mé děti na robota dívali jako na něco, co je hodně komplikovaného. Teď se na něj spíše než se strachem dívají se zvědavostí.

Robotický brouk Ringo: Co na něm najdeme?
Co na něm najdeme?

Na desce naleznete prakticky vše potřebné pro to, abyste mohli začít s programováním robota s vlastní osobností. Díky akcelerometru cítí když do něj někdo strčí a může se jít schovat, nebo naopak na útočníka zapípá a začne dorážet. IR přijímače a vysílače zase mohou sloužit k tomu, abyste vytvořili celý roj takovýchto robůtků se sociálními schopnostmi. Pomocí gyroskopu neztratí orientaci v prostoru a tak dále…

Čím je Ringo ještě zajímavý? Tím, že je založený na Arduino UNO a je možné ho programovat ve známém Arduino IDE!

Pokud hledáte pro své děti zajímavou hračku, nebo vás zajímají různé vzorce chování, vyzkoušejte Ringo :). Nebo si můžete zkusit zkonstruovat vlastního robota.

Více informací na oficiální stránce, nebo Kickstarter kampani.

Zbyšek Voda

One Comment on “Ringo – robot pro děti s Arduinem

Neo Cambell
18.1.2016 at 19:54

Ja skúšam trošku z iného súdku robota … mne sa skôr páči pohyb 4 nôh a predstava o zapojení serv a taktiež nejakého toho čidla …
môj projekt :
https://www.youtube.com/watch?v=ttAqhQPnLuU

Napsat komentář