Close

Robo RC pavouk s Arduino Pro Mini

Robo RC pavouk s Arduino Pro Mini

Robo RC pavouk funguje na bázi Arduino Pro Mini a na jeho realizaci stačí 14 kroků, Prusa i3 3D tiskárna a mnoho hodin strávených pájením. To je alespoň to, co o tomto Arduino projektu řekl maker RegisHsu, který toto své dílo sdílel na Instructables. K dispozici jsou všechny potřebné návody a příklady programování. 3D podklady pro tisk jsou k nalezení na Thingiverse.

Konstrukce Arduino robota zabrala 12 měsíců a nyní design dosáhl už čtvrté generace. Pokud by vás zajímala historie tohoto Arduino projektu více, můžete se podívat do RegisHseho blogu.

Toto je můj první čtyřnohý robot, jehož vývoj mi zabral skoro rok.

Robo RC pavouk se spoléhá na výpočty, které určují pozici servo motorů a předprogramované sekvence pohybů jeho končetin. Pustil jsem se do tohoto projektu, protože myslím, že by mohl být užitečný v oblasti vzdělávání o 3D tisku/designu a robotiky.

Arduino robot také umožňuje vlastní úpravy jako například přidání detekce překážek infračerveným světlem.

RC pavouk tak patří mezi zajímavé Arduino projekty. Stačí už jen ušít pavoukovi vhodný kostým a pak to může být opravdu zajímavé :-).

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/09/14/a-spider-quadrobot-built-with-prusa-and-arduino-pro-mini/ a mírně upraveno.

2 Comments on “Robo RC pavouk s Arduino Pro Mini

LuBoss
29.9.2015 at 6:08

Pohyby pěkné, to se musí uznat 🙂

Oldřich Horáček
29.9.2015 at 22:04

Zdravím,
díky, akorát tomu na pavouka chybí nějaké další nohy, chtělo by to pár dotisknout 🙂

Napsat komentář