Close

S Moodbox můžete experimentovat s emocemi

Arduino Moodbox

Moodbox je hudební projekt, jehož autory jsou Iskra Uscumlic, Cyrus Kamath, Luca Mustacchi a Dario Loerke. Jeho cílem je prozkoumat, jak lze ovlivňovat emoce lidí pomocí hudby. Autoři projekt vytvořili pomocí Arduino UNO během kurzu interakčního desgnu na CIID s pomocí Massima Banzi a Daria Buzzini.

Elektronika Moodbox - Arduino hudebního projektu

Moodbox vám umožní nastavit optimální hudbu, která spustí různé emoce:

Vzali jsme si inspiraci z klasických barových jukeboxů, které také mají schopnost ovlivnit náladu v místnosti. Zjistili jsme, že je nálada v místnosti velice těsně propojená s hrající hudbou. Výběr hudby v místnosti, kde nejste sami, je ovlivněný i vyjednáváním. Člověk, který hudbu vybírá, by měl vzít v úvahu aktuální prostředí, lidi kolem sebe i atmosféru, kterou chce navodit.

Jak můžete vidět na videu výše, můžete upravit atmosféru v místnosti pomocí čtyř otočných ovladačů různých emocí.

Nastavení mohou být kombinována pomocí ovládání v retro stylu pro výběr perfektní hudby. Stejně jako u jukeboxu, i zde jsou vybrané skladby ukládány do fronty v pořadí, v jakém je vybíráte. Hudební dojem je navíc pomocí RGB LED podsvětlení rozšířen i o dojem vizuální.

Moodbox se připojí k vašemu iTunes účtu a přes Arduino, PC a JavaScript odesílá informace pro výběr z playlistu. Náš vlastní algoritmus pak vybere tu správnou hudbu a podsvětlení v závislosti na výběru.

Arduino Moodbox - Výroba
Moodbox – Výroba

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/03/29/moodbox-makes-you-play-with-emotions/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář