Close

Slavnostní otevření Casa Jasmina

Casa Jasmina otevření

6. červen tohoto roku bude jistě mnohými označován za jeden z milníků v historii Arduina – právě tímto dnem totiž při příležitosti turínského Mini Maker Faire začal dlouho připravovaný provoz Casa Jasmina, open-source bytu, o kterém jsme naše čtenáře v minulosti informovali. Prostory pro „dům budoucnosti“ zajistili Toolbox Coworking spolu s Fablab Torino a Officine Arduino, zatímco vývojářský tým pod vedením futuristy a science fiction spisovatele Bruce Sterlinga usilovně pracoval na právě co možná nejvhodnější implementaci open-source technologie.

Během otevření bude kromě samotných prostor poprvé k vidění také nábytek od místních makerů a mezinárodních open source designérů (OpenDesk, Jesse Howard, Aker, Open Structure), výběr italských kuchyňských spotřebičů Valcucine, a dále pak menší expozice různých propojených zařízení z konsorcia Energy@Home a festivalu Torino Share či původní prototypy z hnutí „Call for Projects“.

V průběhu nadcházejících měsíců se Casa Jasmina promění v hostitelské místo konání workshopů, jednání a rezidenčních programů. Krásy Jasminy však nejsou určeny pouze pro oči techniků či makerů – tato ochutnávka běžného života v blízké budoucnosti se díky AirBnB již brzy zpřístupní všem zájemcům o pořádný futuristický víkend v Turíně.

Otevírací hodiny začínají úderem desáté ranní, přičemž na prozkoumání více jak padesáti projektů, poslech přednášek a prezentací (včetně jedné od Bruce Sterlinga) máte čas až do zavíračky v sedm hodin večer.

Torino Mini Maker Faire
To půjde!
Kamila Ježková

Napsat komentář