Close

Soutěž v kreativitě #WhyWait od Qualcommu

#WhyWait Qualcomm

Pět dní. Dva týmy. Cíl: sestavit originální, lidstvu prospěšné zařízení.

#WhyWait Invent-off představuje nový webový „seriál“ uváděný společností Qualcomm, ve kterém se dva týmy o čtyřech členech předhánějí ve snahách stvořit inovativní a světu prospěšný kus technologie. Podmínka (či omezení) je splnit tento úkol za pomoci desky Arduino Yún s integrovanou bezdrátovou Qualcomm konektivitou a zařízení poháněném procesorem Qualcomm Snapdragon. Výsledné projekty jsou ve finále vyhodnoceny porotci Tenayou Hurstovou, Sethem Porgesem a Saurou Naderi, tedy odborníky na poli open-source. Pod lupu přichází provedení, kreativita a způsob využití konektivity k vyřešení problému.

#WhyWait Qualcomm

V soutěži proti sobě stojí tým A a B. Jak si povedou?

Tým A – Propojené auto

Tým A si stanovil za cíl sestrojit tzv. „Smart Car“ za použití bezdrátových zařízení Qualcomm a senzorů vzdálenosti. Tato technologie má být dostupná pro jakékoliv auto, bez ohledu na jeho stáří.

#WhyWait Qualcomm

Tým B – Bezpečnostní batoh

Tým B se vydal trochu jinou cestou – běžný batoh dostal upgrade v podobě alarmu, který se při pokusu o jeho krádež rozsvítí a spustí poplašný zvuk. Celý systém je plně ovladatelný a sledovatelný přes chytré hodinky či jiné zařízení poháněné Snapdragonem od Qualcommu.

#WhyWait Qualcomm
Vnitřnosti chytrého batohu - Arduino Yun

Verdikt

Tým A vítězí!

Přestože oba týmy dokázali realizovat funkční, svěží a uživatelsky přátelské projekty, vítězem se stává tým A. Za tento triumf získává cenu v podobě $5,000, Qualcomm DragonBoard 410c a veřejnou pozornost na Gizmodu. Navíc jim bude na výstavě CES 2016 dána příležitost prezentovat svůj projekt na samotném Qualcomm stanovišti!

Kamila Ježková

Napsat komentář