Close

SQUARE OFF je šachovnice nadupaná technologiemi

Arduino interaktivní Šachovnice Square Off

Pokud máte rádi šachy, ale většinou je nemáte s kým hrát a nechcete hrát jen proti nějaké aplikaci, tým InfiVision má pro vás řešení.

Původ šachů je velice zajímavý a většině lidí neznámý příběh, který se započal již před několika sty lety. Po dlouhou dobu zůstávaly šachovnice neměnné, ale v posledních asi 25 letech začalo docházet k tomu, že se přesouvají na dipleje počítačů, tabletů a mobilních telefonů. To pro některé může znamenata daleko menší požitek ze hry. Mezi výhody patří například to, že je velice jednoduché najít soupeře, klidně i z druhého konce světa, a začít s ním hru.

Arduino interaktivní Šachovnice Square Off

Šachovnice Square Off

Pokusem o vyplnění mezery mezi virtuálními a skutečnými šachy je velice povedená šachovnice Square Off. Ta běží na desce Arduino Mega 2560, která se stará o automatický pohyb figurek a detekuje pohyby hráče. Díky tomu můžete hrát partii s kýmkoliv na světě bez ohledu na to, jestli hraje z jiné šachovnice Square Off, či z aplikace. Zajímavou vlastností je také možnost online přenosů partií mezi dvěma hráči na jedné šachovnici. Na výběr máte módy multiplayer (proti vzdálenému i místnímu protivníkovi) a singleplayer, kdy hrajete proti umělé inteligenci.

Kickstarter kampaň byla bohužel zrušena, jedná se rozhodně o velice inspirativní projekt. Více informací včetně podrobností o stavbě ser můžete dočíst na Arduino Project Hub.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/10/17/square-off-is-a-chess-board-with-a-high-tech-twist/ a mírně upraveno.

 

Zbyšek Voda

Napsat komentář