Starý meteo-domeček s Arduino Yún
Pamatujete si na tradiční německý Wetterhäushen, meteo-domeček s panáčkem a panenkou? Andy Clark vytvořil projekt Enchanted Cottage, kterým ho přenesl do současnosti s novým mechanismem a elektronikou na bázi Arduino Yún. Se svým vylepšeným domečkem vyhrál hlavní cenu v soutěži Enchanted Objects.
Stará mechanika byla vyměněna za servo motor a součástky vytisknuté na 3D tiskárně navrženy tak, aby byl pohyb lineární a ne obloukový, jak tomu bylo u původního domečku. Figurky byly osazeny magnetky a poháněné zespodu domečku, takže nebyl viditelný jejich pohon.
Elektronika je založená na Arduino Yún, vlastním proto shieldu a shieldu Infineon RGB LED. Celý domeček je napájený nabíjecí LiPo baterií a modulem z AdaFruitu. Protože se Arduino nachází hluboko uvnitř domečku, rozhodl jsem se použít optické vlákno, abych přenesl světlo do horního panelu. Do střechy jsem vložil senzor, takže na ni stačí jednoduše poklepat pro aktuální předpověď.
Práce na projektu trvala 16 týdnů, mechanické části jsem dokončil jako první. 3D tisk potom zabral několik pokusů, než se povedl správně. Elektronika je velmi jednoduchá, ale poskládání součástek do proto shieldu bylo poměrně náročné a vložení Arduina Yún byla přímo výzva. Software jsem psal spolu s demo programy, které jsem vytvořil pro testování každé části. Spuštění Yún bylo docela jednoduché, ale spojení HTTPS zabralo několik pokusů. Většinu výpočtů jsem se snažil provádět v Pythonu, aby se kód v C++ jen staral o ovládání elektroniky. Šlo o náročný projekt, který vytáhl z Yún jeho maximum.
Více o projektu se dozvíte na Andyho blogu.
Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/08/07/a-traditional-weather-house/ a mírně upraveno.
2 Comments on “Starý meteo-domeček s Arduino Yún”
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Andy from Workshopshed
24.8.2015 at 11:08Děkuji vám za tento článek ( automatický překlad)
Andy
Zbyšek Voda
24.8.2015 at 11:49Thank you for this project (I guess you are the author 🙂 good job!)