Close

Stolní verze klasické hry Pong

Arduino stolní verze hry Pong

Od roku 1972, kdy byl jako jedna z prvních arkádových her Pong představen, si tato hra jistě vydobila místo v síni slávy her. Původní inspirací tvůrců ve firmě Atari byl tenis, který se tak z fyzického světa přesunul do světa virtuálního. Tým tvůrců kolem Daniela Perdomo se nyní rozhodl vrátit Pong zpět do fyzického světa.

Jak můžete vidět na videu níže, Pong Project využívá otočný ovladač k ovládání pálek, které slouží k odrážení míčku. Jediným rozdílem mezi virtuální a fyzickou verzí je to, že vše probíhá na vrcholu stolu a ne na obrazovce. Stejně jako u virtuální verze, i zde můžete hru hrát ve verzi pro jednoho, nebo pro dva hráče.

Pro vytvoření retro dojmu má na sobě Pong Project původní logo a je osvětlený neonovými světly, která se rozsvěcují kdykoliv se míček odrazí. Skóre je zobrazeno na sedmisegmentovém displeji. Celé zařízení pohánějí dvě desky Arduino. Tým nyní hledá inkubátor a také další lidi, kteří by jim pomohli z aktuálního prototypu vytvořit finální projekt. Aktuální postup tvorby můžete sledovat na Facebook stránce.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/27/pong-project-is-a-tabletop-version-of-the-classic-game/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář