Close

uArm Swift – open source asistent na váš stůl

Arduino robotická ruka UARM

Občas by se při práci hodila pomocná ruka. Na to myslel při tvorbě projekt uArm Swift tým UFACTORY a vytvořil tak robotického asistenta na pracovní stůl.

Čtyřosá robotická ruka je menší verzí asistenta z roku 2014. Je poháněná deskou Arduino Mega a je schopná unést závaží o hmotnosti až 500g ve vzdálenosti 5 až 32 cm od podstavce.

Tým UFACTORY představil dvě velikosti asistenta na serveru Indiegogo, kde ještě běží crowdsourcingová kampaň. Menší model je určen pro začínající kutily, kdežto větší model potěší spíše pokročilé. Ten nabídne výkonnější motory, lepší přesnost a také větší flexibilitu.

Arduino robotická ruka UARM - Hra GO
Hra GO

Nemusíte toho naprogramovat moc, abyste větší verzi naučili tisknout 3D modely, vypalovat laserem, či hrát různé hry. Můžete také vytvářet svoje vlastní programy v grafickém programovacím prostředí založeném na Blockly (uArm studio), nebo můžete ruku ovládat přímo klávesnicí a myší, či přes bluetooth z mobilního telefonu.

Na hlavici ruky může být připojeno několik nástavců – sací nástavec, železné mechanické klepeto, či univerzální držák. Další možností rozšíření je použít vestavěný konektor pro připojení modulů Seeed Grove. Zajímavé je také připojení kamery s OpenMV, která umí detekovat obličeje, rozeznávat barvy, či různé značky.

Pokud hledáte dobře zpracovanou robotickou ruku za rozumnou cenu, podívejte se na Indiegogo kampaň.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/01/24/uarm-swift-is-an-open-source-robotic-assistant-for-your-desktop/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář