Close

Udělejte si z obyčejné klávesnice bezdrátovou

Z USB klávesnice na bezdrátovou Arduino

Pokud byste rádi bezdrátovou klávesnici, ale ta současná, drátová, vám jinak naprosto vyhovuje, bude vás zajímat projekt od DastardyLabs. Rozloučit se se starou klávesnicí totiž není úplně jednoduché – zvykat si na mírně odlišné rozložení klávesnice může být otravné. Pokud by navíc jediným problémem bylo, že je klávesnice drátová, stačilo by nějak vyřešit odstranění drátu. A to řeší právě projekt HID Relay.

HID Relay je malý adaptér, který používá Arduino Pro Mini, Bluetooth modul, USB Host shield a pár dalších komponent k tomu, abyste mohli jakoukoliv klávesnici s USB přeměnit na bezdrátovou. V playlistu níže si můžete prohlédnout celý proces přeměny drátové klávesnice na bezdrátovou.

Adaptér zatím fungoval se všemi klávesnicemi, které autor zkoušel, stejně tak i s většinou myší. Arduino kód a poznámky ke stavbě jsou dostupné na serveru GitHub. Projekt byl inspirovaný podobným projektem, který přeměnil dětskou hračku na bluetooth adaptér pro PS/2 klávesnici a myš.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/09/08/upgrade-your-usb-keyboard-to-bluetooth-with-this-arduino-device/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář