Close

Uniti ARC si rozumí s třífázovými motory

Uniti ARC je Arduino kompatibilní deska, která umí ovládat trojfázové motory

Švédský automobilový startup Uniti představil open-source desku kompatibilní s Arduino UNO, která je vybavená komponenty pro ovládání třífázových motorů. Deska Uniti ARC tak v sobě kombinuje rozložení součástek a design, který je známý všem příznivcům Arduina s množstvím rozšíření, které zjednodušují ovládání třífázových motorů a tudíž i elektrických vozítek (jako například EV od Uniti).

Kromě ovládání různých vozidel, jako jsou například auta, elektrokola a elektroskůtry, může být Uniti ARC použito i k ovládání dalších třífázových motorů, které najdete v CNC strojích, dopravníkových pásech, nebo i v 3D tiskárnách.

Co se hardware týče je Uniti ARC vybaveno procesorem ATmega64M1, který běží na 16MHz, dále 12-bit vysokorychlostním kontrolérem pro ovládání třífázových motorů, CAN 2.0 A/B přijímačem pro komunikaci v reálném čase, 10-bit digitálně analogovým převodníkem a čtyřmi analogovými komparátory. Desku je možné programovat pohodlně z Arduino IDE.

Deska ARC využívá všestrannost Arduina a ještě více ji rozšiřuje. Projekty, které s naší deskou můžete vytvořit jsou omezené pouze vaší fantazií. Motory mohou být například využity i jako generátory… Popusťte uzdu fantazii.

Deska byla vytvořena pro kutily, startupy, učitele a další, kteří chtějí být součástí revoluce odehrávající se na poli elektrických vozidel.

Elektromobil startupu Uniti

Elektromobil startupu Uniti

Zaujal vás projekt? Více informací se dočtete na stránkách Uniti ARC.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/27/arc-is-an-open-source-board-for-three-phase-ev-motors/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

2 Comments on “Uniti ARC si rozumí s třífázovými motory

Tomáš
16.8.2016 at 13:06
Matěj Suchánek
1.9.2016 at 16:06

Napsat komentář