Close

Už jsou tu Vánoce!

Cheerlights: sociální vánoční stromeček

Všem našim čtenářům přejeme příjemné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok. Ať máte spoustu kreativních nápadů, málo chyb v kódu a dostatek trpělivosti.

Vánoc se bude týkat i náš dnešní článek. Uživatel BabyWrassler na svém GitHub profilu představil velmi zajímavý projekt. Už dříve se rozhodl postavit malý vánoční stromeček osázený RGB LED diodami, který by byl připojený k internetu a umožňoval synchronizaci barev diod s ostatními uživateli, kteří si stejný stromeček postavili. Jeho nevýhodou však bylo, že pro připojení k internetu využíval Ethernet Shield a musel tedy mít stále přístup k síťovému kabelu. To se ale autor rozhodl změnit.

Cheerlights: sociální vánoční stromeček

Cheerlights: sociální vánoční stromeček

V nové verzi vánočního stromečku použil BabyWrassler jiný koncept. Informace o barvě už z internetu nečte samotné Arduino, ale má jako prostředníka Raspberry PI. To je umístěno na místě s přístupem k síti a s Arduinem komunikuje bezdrátově pomocí modulu XBee. Pro ovládání stromečku stačí na Twitter poslat tweet, který obsahuje „@Cheerlights“ a požadovanou barvu (zatím je na výběr z červené, oranžové, žluté, zelené, modré, azurové, purpurové, bílé, teplé bílé a fialové).

Cheerlights: sociální vánoční stromeček - zapojení

Cheerlights: sociální vánoční stromeček – zapojení

Více informací o projektu naleznete na autorově GitHubu a Flickru, kde také najdete fotky dalších autorových projektů.

 

Zbyšek Voda

Napsat komentář