Close

V kůži Toma Cruise s lasery a Arduino Mega

L.E.A.P. Engine Arduino

Ve vzduchu je napětí, hlavní hrdina nakráčí do temné místnosti s lasery. Jeden špatný krok nebo pohyb a má to spočítané. Tohle vypadá na zajímavý Arduino projekt postavený na Arduino Mega

Tímto známým scénářem se při tvorbě svého herního prostředí inspirovalo torontské duo Hoppkins – Duffield – a trošku jej vylepšilo. Celý systém běží na desce Arduino Mega, která ovládá chaotický pohyb laserových paprsků a je na hráči, aby se přes tuto past ve „zdraví“ dostal. Zážitek je navíc senzoricky obohacen za účelem dosažení maximální autentičnosti – v naprosto tmavé místnosti je slyšet zvuk „dýchání“ nepřátelského přístroje, zatímco se okolní prostor plní umělou mlhou.

Dvojice tvůrců se o L.E.A.P. Enginu vyjadřuje následovně:

L.E.A.P. Engine si pohrává s myšlenkou tajemné, naštvané herní formy života, jež se podařilo prostory místnosti infikovat technologickými systémy. Úkol hráče spočívá v překonání laserových pastí v daném časovém limitu a finální deaktivaci systému, načež se stane vítězem. Přijde-li hráč do kontaktu s laserem nebo vyprší-li časový limit, hra samozřejmě končí.

Herní instalace využívá technologií Max 6, Max For Live, Arduino Mega 2560 R3 spolu s upravenými elektrickými obvody. Lasery jsou ovládané pomocí protokolu MIDI. Za cílem umožnění komunikace mezi Arduinem 2560 a Maxem byla rovněž implementována speciálně modifikovaná verze ArduinoInOutForDummies od Lasse Vestergaarda a Rasmuse Lundinga.

Kamila Ježková

Napsat komentář