Close

Vyhodnocení soutěže je tu!

Facebook Arduino soutěž o zajímavé ceny

Upřímně – dalo nám to zabrat! Nejdivočejší odhady počtu projektů, které jsme před vyhlášením soutěže měli, předpovídaly několik málo desítek projektů. Co se ale strhlo po vyhlášení, byla hotová smršť. Prakticky každý den přibylo asi deset projektů a jejich počet se tak nakonec ustálil na úctyhodném počtu 89. Projekty si můžete připomenout na Facebooku.

Hráli jsme o ceny z Arduino eshopu HW Kitchen:

Teď už ale nebudeme chodit kolem horké kaše a vrhneme se na vyhlášení cen. Začneme, jak už to tak bývá, od třetího místa. Tramtara-ratata-tatata-táááá!

Na třetím místě se umístil Jan Czapek s velice zajímavým projektem humanoidního robota. Za něj od nás dostává knihu Průvodce světem Arduina.

Jeho projektem je humanoidní robot MARK, kterého ve svém volném čase sám postavil, umí porozumět jednoduchým příkazům, mluvit, spustit rádio, pohybovat se, zapnout světla nebo žaluzie v honzově pokoji, měřit teplotu, rozpoznat déšť a mnoho dalšího.

Chcete vidět více? Podívejte se na video!

Jan Czapek - Humanoidní robot MARK
Jan Czapek – Humanoidní robot MARK

A dostáváme se ke druhému místu. To jsme se rozhodli udělit Václavu Cehlárikovi za jeho projekt TOMBOOK. Za něj od nás dostává Arduino UNO Rev 3.

Interaktivní programovatelná krabička pro mého 1,5 letého syna Tomáška TOMBOOK 🙂 Běží na Arduino Mega. Podsvětlení pomocí LED pásků, nějaké ty LED, přepínače, klávesnice, potenciometr, rotační enkoder, piezo pro zvukové efekty.

Václav Cehlárik - TOMBOOK
Václav Cehlárik – TOMBOOK

Na prvním místě se umístil Jan Hons Šuškleba s jeho projektem letadla, které shazuje bomby s bombony. Za něj od nás získává Arduino Starter Kit.

Před rokem jsem neměl o programování ani páru. Avšak doba pokročila a zdá se, že základní programování jaksi již patří k jakési gramotnosti, tak jsem se do toho už musel pustil. Arduino mi pak přišlo jako nejpřívětivější platforma, co se týče podpory pro začátečníky, variability a tak dále a nadšení – světe div se, stále neupadá. Tedy správná volba, zatím. Rozhodl jsem se vytvořit projekt „Bombóna“ jelikož mé dětičky už nesedí v kočárku a když chci nerušeně létat s RC letadlem, je třeba je trošku zabavit. Pohádka Jeníček a Mařenka mi přišla dostatečně inspirativní v tom abych děti nejen zabavil lezením na strom ale hodinku či dvě je nechal nadšeně hledat v porostu bombóny, zatímco já se mohu věnovat létání. Bombóny shazuji na padáčku spolu s Arduinem micro pro a modulem RF433 které vysílají krátkou melodii. Tu děti naladí na vysílačce a jdou za signálem. Odhoz z eroplánu je „řízen“ druhým arduinem spolu s navigačním osvětlením. V podvečer je totiž letadlo rozsvícené a „hra“ dobrodružnější. Vše krom rádia Arduina a RFdesky je má vlastní výroba, což jsem zmáknul díky youtubu a DIY videím.

Jan Hons Šuškleba - letadlo shazující bomby s bombony
Jan Hons Šuškleba – letadlo shazující bomby s bombony

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme. Je vidět, že česká kutilská scéna zdaleka nevymřela a má své aktivní pokračovatele plné zajímavých nápadů a odhodlání tvořit :).

Za to vám všem patří veliký dík.

Zbyšek Voda

3 Comments on “Vyhodnocení soutěže je tu!

Daniel Bořkovec
20.4.2016 at 23:12

Soutěž mě moc potěšila ve smyslu podělit se o bohatství co vše je s Arduinem možné a co nás prostě baví 🙂 Trochu bych očekával jasnější kritéria hodnocení. Teď mám z toho trochu dojem, že se hodnotí více „hravost a vtipnost“ – což bych určitě u mladších účastníků maximálně podporoval. Možná mě trochu zklamalo, že z toho trochu vzniká dojem, že je Arduino „jen na hraní“, přitom jsem přesvědčen, že se s ním dají udělat docela profesionální věci. Snad jsem idealista a takové věci by se přeci jen měly dělat profesionálněji? Osobně bych přeci jen výše hodnotil „Arduino faktor“
Každopádně moc děkuji za skvělý nápad a doufám, že ho někdy opět zopakujete 🙂

Ilja Bartos
20.4.2016 at 21:30

Zdravím,

3. a 2. miesto boli aj moji favoriti.
Ale víťaz ??? Zial nevyužil možnosti platformy. Tonový generátor a blikac naozaj
nepriniesli nič prevratné.

Pekny den.

Zbyšek Voda
20.4.2016 at 21:54

Možná vítěz nevyužil platformu naplno, ale jeho nápad je geniální 🙂

Napsat komentář