Close

Výstava s tématem chytrých domů a technologií

Arduino Git Commit výstava

Git Commit je interaktivní instalace o chytrých domech a reakcích uživatelů na všudypřítomné technologie, které si poslední dobou získávají cestu do našeho soukromí. Instalace je určená k prohloubení výzkumu, který Casa Jasmina, protkaná deskami Genuino, provádí. Byla vytvořena ve spolupráci s Opendesk, SUIPSI Lugano a Studiem Folder.

K porozumění dopadu, který bude mít internet věcí na obyvatele jím propojených bytů, jsou v bytě nainstalovány čtyři minitiskárny. Každá tiskárna je připojena ke GitHubu projektu Casa Jasmina, kde mohou uživatelé reagovat na naše dotazy a posílat nám nové nápady.  Co se technologií týče, byly tiskárny vyvinuty na Genuino MKR1000, výkonné kombinaci Arduino Zero a WiFi shieldu, určené pro IoT projekty. Celý projekt je uvolněn (jak jinak, než) jako open source. Krabičky na tiskárny byly vytištěny na  3D tiskárně v Fablab v Turíně, použitý nábytek byl vyroben v Opendesk.

Získaná zpětná vazba bude použita k výzkumu nových typů interakce, které v budoucnu povedou k lepšímu bydlení. Možná také úplně změní proces tvorby Casa Jasmina.

Přijďte a zapojte se i vy! Na stránkách projektu si můžete prohlédnout zkoumaná témata.

Přeloženo z  https://blog.arduino.cc/2016/04/13/smart-homes-and-pervasive-technologies-exhibition/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

2 Comments on “Výstava s tématem chytrých domů a technologií

Guest
27.4.2016 at 18:37

A kde je ta výstava? Kdy? Jak se tam dostanu?

Zbyšek Voda
27.4.2016 at 18:48

Napsat komentář