Close

Vytištěný raketový motor ovládaný Arduinem

Arduino raketový motor

Jeden z členů New Jerseyského Fubar Hackerspace v současnosti pracuje na open source raketovém motoru. Ten se může pochlubit regenerativním chlazením a přesnou kontrolou toku paliva, kterou provádí Arduino Uno. Pro testování autor projektu sestavil zajímavé zařízení:

Cílem mého projektu je sestrojit 3D vytištěný open source raketový motor, na jehož ovládání se podílí Arduino. Jelikož na internetu na toto téma neexistují prakticky žádné zdroje informací, rozhodl jsem se zkombinovat svůj vlastní zájem a znalosti o hardware, software a open source a vytvořit tak motor bez pomoci jakýchkoliv návodů. Na rozdíl od většiny projektů ale musel být lehce reprodukovatelný a samozřejmě také open source.

Za tímto účelem jsem při vývoji softwaru na bezpečné ovládání motoru použil Arduino Uno.  Metoda 3D tisku pak zajišťuje snadnou reprodukovatelnost, jež v rychlosti a jednoduchosti několikanásobně předčí složitou mechanickou výrobu.

Výsledek projektu se může stát užitečnou pomůckou pro ostatní zájemce o raketové motory, kteří se tak nemusejí starat o možná rizika a rovněž nejsou nuceni na všem pracovat od úplného začátku.

Detailní popis projektu naleznete zde.

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2015/02/27/open-source-3d-printed-rocket-engine-controlled-by-arduino/ a mírně upraveno.

Kamila Ježková

Napsat komentář