Close

Zahrajte si Air hockey proti robotovi

Arduino Air Hockey

Stolní hru Air hockey (vzdušný hokej) asi znáte – dva hráči se za pomoci pálky snaží dostat puk nadnášený vzduchem do branky soupeře. Co ale dělat, když nemáte nikoho, s kým byste tuto hru hráli? Jose Julio to vyřešil elegantně – naprogramoval si mobilní aplikaci, která ovládá jednu z pálek, takže může Air hockey hrát i v jednom.

Julio navázal na jeho práci z roku 2014, ve které dříve jako mozek používal počítač. V jeho aktualizovaném díle použil k řízení robota chytrý telefon. Co se dalších součástek týče, používá Julio Arduino, shield s ESP8266, krokové motory NEMA 17, řadič krokových motorů a další součástky, jako jsou různá ložiska, vodicí tyče, ozubené řemeny. Nestandardní komponenty si vytiskl na 3D tiskárně.

Arduino Air hockey - Chytrý telefon analyzuje pohyby puku a řídí jednu z pálek
Chytrý telefon analyzuje pohyby puku a řídí jednu z pálek

Jak můžete vidět na videu níže, robot ovládá pálku ve dvou osách, takže může pokrýt celou svoji polovinu herní plochy. Na chytrém telefonu běží aplikace Air Hockey Robot EVO, která v reálném čase monitoruje pohyby puku, odhaduje jeho budoucí trajektorii (odhad je možné sledovat na displeji) a řídí robotickou pálku. Ovládání probíhá bezdrátově prostřednictvím WiFi. V době hry telefon také přehrává různé zvukové efekty.

Chcete si postavit vlastní AI pro Air hockey? Julio sepsal návod a podělil se také o kód.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/12/15/this-phone-controlled-robot-can-beat-you-in-air-hockey/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář