Close

Zjednodušte si prototypování se sadami pro breadboard

Komponenty pro nepájivá kontaktní pole

Na Kickstarteru běží velice zajímavý projekt od skupiny iv-Robotics, která si dala za cíl značně zjednodušit a urychlit prototypování nových obvodů. Je určený všem DIY nadšencům a kutilům po celém světě. Projekt chce zajistit, abyste měli všechny potřebné rezistory a kondenzátory po ruce a zároveň jste se v nich neztratili. Čtení barevných proužků na rezistorech totiž může být pěkná otrava. Pokud navíc patříte mezi nepořádné jedince, nalezení správné hodnoty odporu či kapacity může trvat pěkně dlouho.

Členka projektu Irina Parshikova o něm říká:

Lidé mají skvělé nápady, ale realizace těchto idejí, bývá někdy obtížná. Často bývá velmi složité udělat novou věc. Zdá se nám, že existuje mnoho rizik. Hlavním cílem našeho vynálezu je najít způsob, jak u každého otevřít tvůrčí potenciál a kreativitu.

Profesionálové v oboru hardware asi problém se značením mít nebudou, ale co začátečníci? V době, kdy se pojmy jako robotika a internet věcí dostávají do obecného podvědomí, se s elektronikou setkává stále více nových lidí.

Velice užitečnou pomůckou při návrhu obvodů jsou nepájivá kontaktní pole, do kterých součástky zasunete. Nepájivá pole měli na paměti i autoři projektu. Součástky mají kompatibilní rozteč, takže je do pole velice snadno připojíte.

Set součástek pro nepájivá kontaktní pole

Set součástek pro nepájivá kontaktní pole

V kampani je dostupných celkem devět setů komponent – čtyři různé sady rezistorů, čtyři různé kondenzátorů a LED.

Sada kondenzátorů pro nepájivá kontaktní pole

Sada kondenzátorů

Sada rezistorů pro nepájivá kontaktní pole

Sada rezistorů

Sada LED pro nepájivá kontaktní pole

Sada LED

Sady je možné koupit jednotlivě, nebo ve zlevněných setech. Cena se pohybuje mezi 10 a 35$ (tedy asi 260 a 900Kč).

Zaujala vás kampaň? Podpořte ji na Kickstarteru.

Zbyšek Voda

2 Comments on “Zjednodušte si prototypování se sadami pro breadboard

lumaq
25.11.2016 at 10:43

Zdá se i to trochu jako krok zpět. Na jedné straně miniaturizace SMD a z druhé strany jedna součástka na desce. Asi jsem stará škola a raději budu zapichovat do kontaktního pole drátové nožičky rezistorů a kondenzátorů.

FalDa
23.11.2016 at 10:36

Dostal jsem jako dárek demo set této sady pro prototypování přímo od iv-Robotics. Musím říci, že jde o skvělý nápad. Na BreadBoardu jsem měl vždy hrozné „hnízdo“. Navíc i orientace v hodnotách součástek je teď prostě super! Všem doporučuji.))

Napsat komentář