Close

Zlepšete hudební a jazykové dovednosti dětí s přístrojem Toot

Ukázka Toot, zařízení pro zlepšení jazykových a sluchových schopností dětí

Toot je interaktivní zvuková hračka pro děti ve věku mezi třemi až šesti roky, která je navrhnuta s cílem rozvíjet jejich sluchové, hudební a jazykové dovednosti. Byla vyvinuta Federicem Lamerim za použití Arduina Leonardo, jako jeho diplomová práce na magisterském studiu Interaktivního designu na Supsi ve Švýcarsku.

Hračka je složena z osmi krychlových krabiček s reproduktorem:
„Děti mohou na každý reproduktor nahrát zvuk. Aby si mohly nahrávku znovu poslechnout, musí jím zatřást. Jakoby byl zvuk fyzicky chycený v krabičce. Jakmile na ně nahrají zvuky, reproduktory mohou být seřazeny v libovolném pořadí za Mr.Tootem, a když potom poklepáte na jeho hlavu, můžete spustit zpětné přehrávání z krabiček v pořadí, ve kterém jsou seřazeny. Toot je spojený s mobilní aplikací, která nabízí další typy interakcí. Umožňuje dětem zahrát si různé úlohy, které je budou učit poslouchat, chápat, nebo zařadit zvuky a melodie.“

toot

Aplikace rozvijí možnosti interakce tím, že nabízí různá cvičení vytvořená s pomocí hudebníků a učitelů z různých oborů. Někteří z nich jsou také inspirováni Montessoriho senzorickým cvičením.

Pokud rozumíte anglicky, můžete se také podívat na rozhovor s učitelkou Fannou Bissa:

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2014/09/01/music-skils-get-a-boost-with-toot/comment-page-1/ a mírně upraveno.

Oldřich Horáček

Napsat komentář