Close

Zvonek pro špatně slyšící

Arduino zvonek pro neslyšící

Když si koupíte Arduino, většinou si v počátečním nadšení zkusíte rozsvítit LEDku, poslat něco po sériové lince, nebo zobrazíte obrázek na OLED displeji. To je všechno super a prošel si tím asi každý, ale po čase už vás takovéto projekty bez jasného dlouhodobějšího cíle přestanou bavit. V tu chvíli spíše přemýšlíte, jak s Arduinem postavit něco užitečného. Třeba termostat, 3D tiskárnu, budík nebo třeba řízení domácího osvětlení.

Darren Lewis použil Arduino k tomu, aby pomohl rodičům, kteří mají problém se slyšením, a stávalo se jim tak, že přeslechli i domovní zvonek. Podobná zařízení existují a pracují většinou na principu světla – místo zvonku zabliká lampička, nebo majáček. Darren ze začátku sice hledal komerční řešení, ale ta dostupnější měla jen jeden zdroj světla a člověk tak musel být stále blízko zařízení. Proto se rozhodl hacknout bezdrátový zvonek a vypínače a v domě rodičů postavil systém, který umí blikat světly ve více místnostech domu.

Arduino zvonek pro neslyšící - Hacknutý přijímač bezdrátového zvonku
Hacknutý přijímač bezdrátového zvonku

V krabičce, ve které byl původně přijímač zvonku, najdeme Arduino Nano, přijímač pro zvonek a ovladač bezdrátových zásuvek. Arduino tak slouží jako most mezi těmito dvěma bezdrátovými komponentami a po stisknutí zvonku bliká světly. Ve videích níže můžete vidět, jak projekt funguje a také postup jeho stavby.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/09/28/custom-doorbell-flashes-house-lights-for-the-hearing-impaired/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář