Close

2. vydání Průvodce světem Arduina jako e-book ZDARMA!

2. vydání Průvodce světem Arduina jako e-book ZDARMA!

Představovat vám knihu Průvodce světem Arduina, kolem které to tady všechno začalo, asi není úplně na místě. Pro ty z vás, co se s Arduinem setkali až v poslední době, tady je alespoň malé ohlédnutí za první českou knihou o Arduinu v jednom z minulých článků.

Co je ale důležité ohledně našeho Průvodce světem Arduina je to, že nyní uvolňuji elektronickou podobu aktuálního 2. vydání ZDARMA! Do vašich mobilů, tabletů, čteček a nebo rovnou do vaší tiskárny!

Celý e-book vydáváme pod licencí Creative Commons CC BY-NC. To znamená, že dílo můžete nekomerčně šířit, upravovat, vylepšovat a vytvářet odvozená díla. Nově vzniklá díla musí být také nekomerční a musí u nich být uveden původní autor. Pokud si například chcete upravit některé části knihy pro vlastní účely, třeba pro výuku, tak jste za těchto podmínek vítaní.

Pro ty z vás, kteří si přece jen rádi ke knize lehnou (já taky) a chtějí si dělat při bastlení poznámky (já taky hodně), je tady samozřejmě stále papírová verze knihy Průvodce světem Arduina.

A jak se vlastně liší nový e-book od toho starého vysloužilého? Celkově se liší hodně. Kniha od doby prvního e-booku prošla opakovaně grafickou úpravou, gramatickou korekturou a byla kompletně přesázena do LaTeXu. V e-booku jsou nyní také funkční linky na související webové odkazy, což urychlí práci. Přibyla také kapitola o ESP8266.

Moc si přeji, ať se myšlenka bastlení co nejvíce rozšiřuje a ať osloví všechny lidi, kterým nejsou cizí vlastní nápady, tvoření a dělání věcí po svém! A že tady ten potenciál je, dokazuje více než 70.000 tisíc stažení Arduino e-booku zdarma od roku 2014!

Nový Arduino e-book bude k dispozici na stránce bastlirna.hwkitchen.cz od půlnoci 24.10.2018 (pokouším se to dát na CDN).

Bastlení ZDAR!

Oldřich Horáček

Napsat komentář