Close

Arduino barman vám připraví oblíbený nápoj

Arduino barman

Máte vy a vaši přátelé nějaký oblíbený koktejl, ale nebaví vás ho pořád dokola míchat? Pokud ano, mohl by vás tento projekt zajímat. Arduino barman, jehož autorem je kutil s přezdívkou GreatScott, je schopný na počkání namíchat koktejl ze tří ingrediencí. V případě autora jsou to vodka, brusinkový džus a grapefruitový džus. Výsledný koktejl je známý pod názvem Sea Breeze. Objem jednotlivých složek ve výsledném nápoji je možné nastavit pomocí rotačního enkodéru na zařízení.

Arduino barman - Displej a ovládání

Displej a ovládání

K řízení zařízení je použita deska Arduino Nano. Ta ovládá tři peristaltické pumpy, které dávkují jednotlivé složky a také řídí I2C displej 16×2 a snímá rotační enkodér.

Velice jednoduše jde v tomto zařízení změnit použité ingredience. Stačí přepojit hadičky a přepsat názvy ingrediencí v programu. Na stejném principu mohou pracovat i zařízení s více možnými přísadami – stačí přidat pumpy a vhodně rozšířit program.

Zařízení v akci můžete vidět na videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/12/12/this-diy-machine-mixes-your-favorite-three-ingredient-cocktail/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Arduino barman vám připraví oblíbený nápoj

adyhas
9.2.2018 at 15:21

Parádní barman. Jen to poladit, aby nalíval jeden za druhým 🙂

Napsat komentář