Close

Arduino Create aneb programování Arduina online

Arduino Create - Online Arduino IDE

O Arduino Create jsme už psali tady a tady. Na webu arduino.cc nyní vyšel článek, který pěkně popisuje záměr autorů při tvorbě Arduino Create. Jeho překlad vám přinášíme níže.


Před více než deseti lety jsme si dali za cíl zjednodušit elektroniku pomocí jednoduše použitelného open-source hardware. Nyní, po deseti letech, bychom chtěli provést to samé, ale pro Internet věcí. Toho bychom chtěli dosáhnout za pomoci Arduino Create – cloudového nástrojem který umožňuje psát kód, přistupovat k různorodému obsahu, konfigurovat připojené desky a sdílet projekty. To vše z prostředí prohlížeče.

Když nyní chcete vytvořit zařízení připojené k internetu věcí, jedná se většinou o zdlouhavý proces, při kterém musíte přecházet mezi různými prostředími a využívat různé nástroje. I zkušeným inženýrům tak tato tvorba zabere spoustu času. S tímto problémem jsme se rozhodli vypořádat a proto jsme vytvořili službu, kde všechny potřebné nástroje naleznete na jednom místě.

Zatímco některé společnosti nabízejí vývojová prostředí, některé cloudová úložiště, další zase správu online projektů, Arduino Create se snaží mít vše pod jednou střechou, což uživateli přináší pocit celistvosti. S cílem zajištění spojitého workflow jsme propojili všechny body na cestě od nápadu po provedení. V ideálním případě budete mít možnost spravovat váš projekt z jediné online nástěnky.

S Arduino Create se můžete opřít o sílu komunity, prozkoumávat projekty v Arduino Project Hubu a inspirovat se ke tvorbě vlastních. Můžete zde také sdílet vlastní výtvory, společně s podrobnými návody, schématy, referencemi a získávat tak zpětnou vazbu od ostatních.

Bez ohledu na zkušenosti zvládne konfiguraci online prostředí díky podrobným návodům každý. Dozvíte se tak, jak nastavit například Webový editor, nebo Cloudové služby. Brzy také přibude komponenta pro kurz Creative Technologies in the Classroom (CTC), což by mělo napomoci spolupráci mezi studenty a učiteli.

Webový editor umožňuje psát kód online a nahrávat jej do libovolné připojené Arduino desky pomocí jednoduchého pluginu do prohlížeče. Vytvořený kód je přitom bezpečně uložený v cloudu, takže je vám dostupný z libovolného prohlížeče. Také můžete nahrát již existující složku s projektem z PC ve formátu zip. Co je na tom nejlepší je fakt, že sdílení projektu nyní znamená sdílení jednoho odkazu.


Také bychom měli zmínit, že jsme se spojili s Amazon Web Services (AWS), nad jehož infrastrukturou Arduino Create běží. „Použitím AWS IoT a AWS Lambda pro naši IoT infrastrukturu, je možné poskytovat uživatelům služby Arduino Cloud a Arduino Web Editor bezpečně a spolehlivě.“ říká o AWS Massimo Banzi, spolutvůrce Arduina.


Zaujalo vás Arduino Create? Podívejte se na jeho web a vyzkoušejte jej sami.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/20/arduino-create-is-a-one-stop-shop-for-makers/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář