Close

Arduino Day 2018!

Arduino Day 2018 oslava

Představovat bastlířům narozeninovou oslavu Arduino Day tady na webu Arduino.cz by bylo asi jako vysvětlovat lidem, co jsou Vánoce. Ano, Arduino Day je opět konečně tady, a budeme slavit! 🙂

Tak snad jen pro bastlíře, co zrovna Arduino objevili… Arduino Day je celosvětová oslava narozenin platformy Arduino. Jedná se o 24 hodin dlouhou událost, organizovanou přímo Arduino týmem nebo komunitou, kde se mohou scházet lidé se zájmem o Arduino, vyměňovat si zkušenosti, učit se navzájem, sdílet informace o projektech nebo společně bastlit. Mohou se zúčastnit všichni – ať už jako organizátoři, nebo účastníci. Oficiální informace o akci Arduino Day jsou k dispozici na stránkách Arduino.cc.

Minulý rok se podařilo zorganizovat 499 událostí po celém světě. Tento rok počet událostí přesahuje pět set a slaví se ve více než devadesáti zemích světa!!!

Arduino Day 2018 mapa událostí v jednotlivých státech

Arduino Day 2018 mapa

U nás v Česku drží Arduino vlajku PRAŽSKÝ ARDUINO DEN, který se koná na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (Malostranské nám. 25, Praha 1). Pražský program bude zahrnovat více paralelních aktivit – přednášky, workshopy, dema a také bude možné předvést vlastní práci („show-and-tell“). Akce není zaměřena výhradně jen na Arduino, ale bude možno se seznámit i s příbuznými platformami,  jako jsou micro:bit, Picaxe a další. Program je zveřejněn na webu Robodoupě, kde je zároveň možno nabídnout i vlastní aktivity a připojit se tak k ostatním nadšencům.

Arduino Day 2018 logo

Arduino Day 2018 logo

Slavit budeme samozřejmě také na Arduino.cz, e-shopu HW Kitchen a na všech našich Faceboocích!

A co jsme si pro vás připravili?

1) Sleva na e-shopu HW Kitchen

Pro Arduino Day 2018 se můžete těšit na slevu 8% na všechny věcičky na e-shopu HW Kitchen! Sleva platí celých 24 Arduino hodin 12.5. 2018. Maximální hodnota objednávky je omezena na 5100 Kč včetně DPH. Omezení je tady proto, aby se dostalo na všechny a mírně nad 5000 Kč je to proto, abyste nebyli ochuzeni o náš dárek, se kterým vás už Arduino nepustí :). Pro uplatnění slevy použijte kód: „ARDUINODEN2018“.

2) Soutěž na Arduino.cz Facebooku

Soutěž o nejzajímavější Arduino projekt na Facebooku Arduino.cz. Vyhlášení soutěže bude v průběhu Arduino dne a vyhodnocení za dva týdny. Těšte se na zajímavé ceny bastlíři! Už teď jsme moc zvědaví na vaše arduino projekty!

3) To nejdůležitější

Tohle je pro mě ten nejdůležitější bod! Chci vám všem, co nás sledujete a jste tady okolo, poděkovat za přízeň. Chci poděkovat za to, že to s Arduinem zkoušíte, bastlíte, vymýšlíte projekty, hrajete si, učíte se nové věci a prostě pomáháte rozvíjet fenomén Arduino! Díky také všem spolupracovníkům co to pomáhají táhnout.

To je všechno, pojďme si to zítra užít. Snad ještě něco, abyste si mohli zítra zajezdit pořádně třeba s čárovým robotem, tady máte ještě malý dárek – pár drah a také hřiště na fotbal robotů. Pozor, ten fotbálek je dost návykový! 🙂

Bastlení ZDAR!

Oldřich Horáček

Napsat komentář