Close

Arduino detektor lži

Arduino detektor lži

Stalo s vám někdy, že jste se s někým dohadovali a potřebovali jste zjistit, jestli vám skutečně říká pravdu, nebo lže? Pro tyto případy vytvořil sedmnáctiletý Dante Roumega jednoduchý detektor lži založený na Arduinu.

Detektor jednoduše měří, jakou vodivost má kůže testované osoby. Základní myšlenkou, která za principem stojí je, že kůže mění svoji vodivost na základě toho, jak se cítíte. Díky tomu je možné měřit reakce na různé otázky.

V malé kartonové krabičce naleznete Arduino, které elektrodami připojíte na prsty vyslýchané osoby. Arduino také připojíte přes USB k PC, kde běží software, který v reálném čase zobrazuje výsledky měření. Na krabičce také naleznete tři LEDky, které se rozsvěcují v závislosti na tom, jestli testovaný mluví pravdu, či nikoliv. Výslech začíná položením několika jednoduchých otázek, na které známe odpovědi. Tím se provede kalibrace senzoru pro další měření.

Na výrobu elektrod použil Dante alobal, suchý zip a lepicí pásku. Jednu z elektrod připojil na A0 pin Arduina, druhý na 5V pin. Elektrody se připojí na ukazováček a prostředníček. Kompletní návod a kód naleznete ZDE.

Na závěr je nutné dodat, že se nejedná o úplně nejpřesnější systém. Je ale rozhodně cool 🙂

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/08/16/create-a-simple-lie-detector-using-arduino/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář