Close

Arduino dětské hodinky O Watch

Arduino dětské hodinky O Watch

Dětské hodinky O Watch [ou wotč] představují Open Source projekt, který nedávno dosáhl cílové částky na Kickstarteru. Tento Arduino projekt umožňuje dětem naučit se základy arduino programování a 3D tisku a také zdokonalit své řemeslné dovednosti při výrobě či úpravách svých vlastních chytrých hodinek. Navíc je součástí projektu i série nástrojů pro učení. K dispozici je také pro děti přizpůsobená webová stránka s jednoduchými tutoriály, příklady Arduino programování a možností sdílet své výtvory.

Autorem těchto dětských hodinek je teprve 8-letý Omkar, který se o svět technologií velmi zajímá, a který dokonce pořádá vlastní workshopy, aby naučil ostatní děti pracovat s Arduinem.

https://www.kickstarter.com/projects/snair/o-watch-a-3d-printable-smartwatch-kit-for-kids

Omkar řekl:

Nejdříve jsem se zajímal především o roboty, ale můj táta se mnou začal s mnohem jednoduššími projekty, které jsem mohl bez problému naprogramovat sám.

Rozhodl jsem se vytvořit „nositelné zařízení„, protože jsem jich viděl mnoho ve zprávách a pomyslel jsem si, že je to opravdu cool. Chtěl jsem vyrobit chytré hodinky, abych je mohl nosit sám a také se podělit o svůj projekt s kamarády ze školy.

O Watch představují pro děti velmi dobrou příležitost, jak se začít s programováním. To vše samozřejmě pod patronací Arduino IDE.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/09/08/a-diy-smartwatch-for-kids/ a mírně upraveno.

2 Comments on “Arduino dětské hodinky O Watch

Jiří Pospíšil
16.9.2015 at 20:50

rád bych řekl že je to šikulka, ale nevěřím, že je to dílo 8 letého chlapce.
sloučit OLED LCD s Arduinem Zero, navrhnout PCB, nabijení baterie a ostatní věci chce zkušenosti a obávám, se že na to je vcelku mladý. Věřil bych, že navrhnul obal (hodinky), ale celé rozhodně ne. navíc jsou tam vidět i hry … .

Oldřich Horáček
29.9.2015 at 21:56

Zdravím, toť otázka. Myslím si ale, že pokud ten člověk stál u něčeho takového (i kdyby se nepodílel na všem), tak další motivace něco dělat, která z toho projektu plyne může být opravdu veliká. Tak se máme doufám ještě na co těšit :-).

Napsat komentář