Close

Arduino display s překlápěcími znaky

Arduino displej s překlápěcími znaky

Displeje s překlápěcími znaky asi znáte – například z hodin na školních chodbách, nebo nádražích. Tahle technologie byla sice už dávno překonána, to ale neznamená, že si nenajde svá využití – třeba jako součást různých projektů. Kutil s přezdívkou „scottbez1“ jeden takový displej postavil. Jeho projekt prošel několika iteracemi, ve kterých autor postupně zlepšoval software i hardware. Práce mu nakonec zabrala skoro tři roky. Výsledek ale rozhodně stojí za to.

Chtěl jsem navrhnout displej, který si bude každý moci postavit doma za rozumné peníze. Jednotlivé znaky jsou vyrobené z PVC karet, které jsou potištěné vinylovou samolepicí fólií. Většina součástí je vyrobená z MDF desky.

Displej je složený z bloků, které tvoří jednotlivé znaky. Každý znak ovládá levný krokový motor 28BYJ-48. Je ovládaný deskou Arduino UNO, pro kterou autor navrhl shield. Ten se stará o řízení krokových motorů.

Autor o svém projektu napsal na serveru Imgur. Více informací a zdrojové kódy naleznete na GitHubu. Projekt v akci uvidíte na videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/02/22/designing-a-split-flap-display-arduino-shield/ a upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Arduino display s překlápěcími znaky

chashitsu
30.3.2018 at 11:23

WOW to je moc hezky display, muze nekdo poradit nejaky hezky DIY projekt na laserovou rezacku (MDF desek)? 3D tiskarnu zatim nemam, ale myslim ze na tento projekt je reseni s vyrezanim tvaru i daleko levnejsi (a urcite i rychlejsi)…

Napsat komentář