Close

Arduino ovladač se zkratkami k aplikacím

Arduino ovladač se zkratkami k aplikacím

Při práci na PC se prostě hodí mít některé aplikace vždy po ruce. Jednou z možností je použití klávesových zkratek, či různých vyhledávacích řádek, které umí aplikace spustit. Pokud ale nepatříte mezi příznivce spousty zkratek, nebo neumíte rychle psát, může být řešením mít po ruce nějaká akční tlačítka.

Carl Gordon se rozhodl tento problém vyřešit a sestrojil ovladač se čtyřmi tlačítky, kterými je možné spouštět předvolené aplikace. To vše za použití Arduino Nano. Projekt autor nazval Laptop Controll Box.

Jak je vidět na videu níže, stiskem tlačítek na horní straně krabičky můžete zvolit, která aplikace se má spustit. Aby bylo možné ovládat více aplikací, je možné si na počítači navolit “sady” aplikací a ty pak přepínat pomocí tlačítka na boku krabičky. Aby měl uživatel přehled o tom, která sada je právě aktivní, obsahuje krabička i RGB LED, která svoji barvou vybranou sadu signalizuje.

Na počítači běží program napsaný v prostředí Processing, kterým je možné nakonfigurovat aplikace a který se také stará o komunikaci s krabičkou. I když to z videa není zřejmé, může aplikace běžet na pozadí.

V aktuální verzi projekt podporuje až 24 aplikací rozdělených do šesti skupin podle toho, k jakému účelu aplikace slouží. Jsou to například nástroje, média, životní styl a další.

Více informací o projektu naleznete na serveru Instructables.com.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/03/01/laptop-control-box-provides-speedy-access-to-apps/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář